Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü Barkod Yazıcı Kullanımı

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,693 Görüntüleme
(@cevatkilic)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Firmamız ERP sistemini değiştirğinden dolayı firmaya Barkod Yazıcılar aldık Zebra GC420d EML.

Fabrika içerisinde terminal pclerin yanında yazıcılar sorunsuz çalışıyor sıkıntı yok.

Benim yapamadığım işlemse;

Üretim Bölümünün Bırkısmı Farklı Lokasyonda Buraya PC ve Barkod yazıcıyı Kurduk. ERP yi çalıştırmak için VPN yaptık ama internetimiz yavaş olduğundan dolayı VPN le yazılım aşırı derece yavaş çalışıyor bundan dolayı İçerde bir pcye RDP ayarladım.

RDP ayarlarında yazıcılarıda bağla diyorum ama bağlamıyor

PC üzerinden lazer yazıcı var onu bağlıyor Hatta XPS yazıcı ve faxı bile bağlıyor ama Barkod yazıcıyı bağlamıyor. Zebrayı aradım onlarda biz sadece donanımsal destek veriyoruz dediler.

Bu Sorunla Daha önce karşılaşan varmı bu konuda yardıma ihtiyacım var.

İyi çalışmalar Dilerim.

Gönderildi : 01/11/2018 17:45

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Sunucu tarafına Zebra GC420d EML driverini yüklemeyi denediniz mi? Barkod yazıcı hangi port üzerinden bağlı? uzak bağlantı ayarlarından yerel kaynaklarda yazıcı seçili mi?

Gönderildi : 01/11/2018 18:36

(@cevatkilic)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet Yazıcı Driveri 2 tarafada yüklü RDP ayarlarında yazıcı paylaşımlarda açık yazıcı pc ye USB üzerinden bağlı

Gönderildi : 01/11/2018 18:45

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Merhaba,

Rdp bağlantı yapıldıktan sona sunucu tarafında zebra yazısını görebiliyormusunuz? test çıktısı aldığınızda tam olarak ne hatası alıyorsunuz? administrator hesabı ile bağlanıp çıktı almayı denediniz mi? 

Gönderildi : 01/11/2018 18:56

(@cevatkilic)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sıkıntım O zaten RDP yapınca zebra gelmiyor zebra haricindeki bütün yazıcılar geliyor ama zebra gelmiyor.

Gönderildi : 01/11/2018 19:13

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Merhaba,

Zebra yazıcıya paylaşım verip güvenlik sekmesinden everyone yetkisi verip deneyebilirmisiniz.

Gönderildi : 01/11/2018 19:33

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Easyprint  özelliğini devre  dışı bırakarak deneyin ve  mümkünse  client  bilgisayarda  sadece  Zebra  takılı  olsun. Bu  arada Rdp yapılan Server  versiyonu nedir  ve  rdp  yapan  client  işletim  sistemleri ve mimari x86 / x64 ?

Sıkıntım O zaten RDP yapınca zebra gelmiyor zebra haricindeki bütün yazıcılar geliyor ama zebra gelmiyor.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 01/11/2018 20:20

(@cevatkilic)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Easyprint  özelliğini devre  dışı bırakarak deneyeceğim.

Sunucu Server 2012 R2 64 Client Windows 7 Pro 64.

Gönderildi : 02/11/2018 14:28

(@cevatkilic)
Eminent Member
Konu başlatıcı

SOrunu Çözüm Kalıcımıdır Geçicimidir Bilemiyorum Test Ediyorum Şuanda Bir Sıkıntı Çıkmadı.

RDP yaptığımda sunucuda yazıcı bağlantı ayarlarına girdiğimde bağlandığım pc adında 2 tane bağlantı noktası geliyor birtanesi default fax ın diğeride boşta yazıcıya tanımladığım yazıcının bağlantı noktasını onu seçtiğimde kullana biliyorum termal yazıcıyı.

Gönderildi : 08/11/2018 02:58

(@ibrahimerturk)
Gönderiler: 55
Trusted Member

rdp ile sunucuya bağlanıp usb yazıcılara çıktı almak istenildiğinde anlamsız sorunlar meydana gelebiliyor. akşam çalışıyor sabah bakıyorsunuz sorun oluşmuş çıktı alamıyorsunuz. tekrar sorun yaşarsanız print server ile problemi aşabiliceğinizi umuyorum. 

Gönderildi : 08/11/2018 13:18

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Yazıcınızı Seagull driver'ları kullanarak kurmayı deneyin. Aynı sürücüleri sunucunuza da yükleyin.

https://tr.seagullscientific.com/drivers/windows-printer-drivers/

Gönderildi : 08/11/2018 16:57

Paylaş: