Forum

veeam update

Bildirimler
Hepsini Temizle

veeam update

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
573 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

veeam 9.5 kullanıyoruz. yeni update paketini yuklemek istiyorum bunu nasıl yaparım birde replikasyon yapıyoruz ve karşı tarafdada veeam 9.5 kullanıyoruz. her iki tarafında aynı surum ve update paketi olması zorunlulukmu ( resmi dokuman bulamadım) yoksa  tavsiyemi yani birini yapsak diğerinde sonra yapsak sorun yaşarmıyız. 

Gönderildi : 23/09/2018 21:57

(@ozkanburgac)
Gönderiler: 204
Estimable Member

Selam ,

Veeam lisans tanımlı hesapla giriş yaparak güncelleme paketini indirebilirsiniz 

aşağıdaki linte yer alan adımları izleyerek güncelleme yapabilirsiniz 

https://domalab.com/veeam-backup-upgrade-95u3/

Gönderildi : 24/09/2018 00:12

(@Anonim)
Konu başlatıcı

update remote components automatically seceneği ne işe yarıyor ? karşıdaki veeam demi update oluyor o kısımı anlamadım karsı tarafda da replikasyon için diğer veeam var çünkü ?

Gönderildi : 24/09/2018 02:12

(@ozkanburgac)
Gönderiler: 204
Estimable Member

Selam ,

Karşı taraftan kastınız nedir anlayamadım ? 2 fiziksel sunucunuz var bunlarda vmware esx/i kurulu veeam kullanıyorsunuz doğrumu ve siz veeam yazılımını güncellemek istiyorsanız zaten 1 tane olur ve onu güncellerseniz işlem tamamlanır.

Gönderildi : 25/09/2018 02:49

(@Anonim)
Konu başlatıcı

disaster tarafında bir tane daha veeam var replikasyon için duruyor ondan bahsediyorum. 

Gönderildi : 25/09/2018 03:25

(@muratacinci)
Gönderiler: 36
Eminent Member

Selamlar

Veeam konsolunda güncelleme işlemini tamamladıktan sonra konsolu ilk açtığınızda, 

Backup Infrastructure altında tanımlanmış, Veeam'e eklenmiş tüm veeam bileşenleri varsa (Proxy Server, Tape Server, Repository Server, Remote Proxy, Wan Accelerator vb.) hepsinin güncellenmesini yapabileceğiniz bir ekran ile açılır. ve Update dediğinizde bütün bu bileşenlerde güncellenir.

Diğer soruya gelirsek, önerdiğimiz Source-Target karşılıklı bütün versiyonların aynı olması, bileşenlerin versiyonlarının güncel olmasıdır. 

Iyi çalışmalar !

Gönderildi : 11/10/2018 21:37

Paylaş: