Forum

Terminal Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server 2012 R2 Şifre Problemi

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
714 Görüntüleme
(@gokhanceyhan)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

2 adet Server 2012 R2 Terninal sunucumuz ile 60 kullanıcıya hizmet veriyoruz ancak şöyle bir problemle karşılaştık, kullanıcılar oturumu kapatıp tekrar  açtıklarında outlook ve skype şifresini yeniden girmek durumund akalıyorlar, bu sorun sadece terminal kullanıcılarında oluyor desktop veya laptop bilgisayarlarda bu tür sorun yaşanmamakta konuyla ilgili çözüm önerilerinizi rica ederim, teşekkürler.

Gönderildi : 11/09/2018 16:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Şifreyi hatırla dedikten sonra yine soruyor ise profil sorunu olabilir. Bu sorun ne zaman başladı?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/09/2018 00:43

(@gokhanceyhan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam sorunu server 2012 R2 ye geçtikten sonra almaya başladık profil dosyalarını ortak bir alanda tutuyorum, broker kullanıcıyı hangi sunucuya login ederse profilinide o makinaya taşıyarak çalışıyor.

Gönderildi : 12/09/2018 17:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

RDS 2008 R2 miydi?

Yeni bir profil oluşturup dener misin bir kullanıcı da profil sorunu mu anlamak için yararlı olur.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/09/2018 13:26

(@gokhanceyhan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet önceden 2008 di, yeni kullanıcı oluşturdum ama sorun aynı şekilde devam ediyor.

Gönderildi : 13/09/2018 18:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

İlgili TS için uygulana GPO ayarlarını paylaşır mısınız?

Gönderildi : 14/09/2018 21:55

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

appdatayi tasimadigin icin logonlari hatirlamiyor, sana 3 cozum onerisi verebilirim

1-profile redirection olusturup,icine appdata yi eklersin. boylece kullanici hangi terminale giderse gitsin butun logonlari beraber getirir. roaming profilede deneyebilirsin

2-collection icinde user disk profile olusturabilirsin, hangi terminale giderse gitsin profile yaninda tasir, ama performance profile yasayabilirsin, 

3-Mevcut kullanicilar icin ikitane security olusturup, iki gruba ts-1 ve ts-2 ayri ayri  collection atayip herkesin belli bir ts olur. bunun icinde mevcut collectiondaki ts leri kaldirman lazim

Gönderildi : 15/09/2018 07:18

Paylaş: