Forum

zyxel vmg3312 b10a ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

zyxel vmg3312 b10a V2 usb paylaşı sorunu

11 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
4,672 Görüntüleme
(@sametkus)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

modemde usb dosya paylaşım öözelliğinden yararlanamıyorum.

servisi aktif ettim.

workgroup olarak kontrol ettim.

çalıştır ekranından \\192.168.1.1 girmeye denediğimde erişilemiyor.

modem usb belleği görüyor ama bir türlü bağlanılamıyor.

Gönderildi : 05/09/2018 12:34

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki videoda kurulum ayarları mevcut inceleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=RogyQF1vbWU

ek olarak bilgisayarda dosya ve yazıcı paylaşımı açık olduğundan emin olunuz.

Gönderildi : 05/09/2018 16:11

(@sametkus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bunlarıda kontrol ettim ve zaten yapmıştım tekrar tekrar denedim ama değişen bir sonuç olmadı...

Gönderildi : 05/09/2018 16:56

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Merahaba,

Bİlgisayarınız çalışma grubunun ismini kontrol edebilirmisiniz eğer bilgisayarda yüklü antvirüs yada internet securtiy tarzı program varsa bunları disable edip deneyebilirsiniz ek olarak aşağıda kurulum detayları mevcut.

ftp://ftp.zyxel.com.tr/Teknik_Dokumanlar/ADSL_Modem/4.%20Aray%FCz%20%28%20Linux%20%29/P-2812HNUL-F1%20USB%20Portu%20Uzerinden%20Dosya%20Paylasimi.pdf

Gönderildi : 06/09/2018 11:40

(@sametkus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

owrkgroup olarak kontrol ettim ayrıca bu döküman ve youtube daki videolarıda izledim. acaba windows ağ ayarları , yada farklı bir sorun mu vardır erişim halen sağlanamıyor.

Gönderildi : 06/09/2018 13:44

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Merhaba,

Bilgisayarınızda dosya ve yazıcı paylaşım açık olduğundan emin olun windows güvenlik duvarını kapatıp tekrar deneyin bilgisayarda yüklü antivirüs varsa bunu disable edip denyebilirsiniz modemin güncel firware varasa bunu kontrol edip yükleyemeyi deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 06/09/2018 14:05

(@sametkus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

modem firmware gunceledim,dosya ve yazıcı paylaşımını açtım. dediklerinizin hepsini yaptım.güvenlik duvarını kapattım.ilginçtir erişemiyorum

Gönderildi : 07/09/2018 04:24

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Samet Merhaba,

Tam olarak ne hatası alıyorsun? modemin ekran görüntüsü koyma şansın varmıdır? başka bir bilgisayardan deneyebilidinmi? bilgisayardaki ip ayarlarını otomatiğe çekip deneyebilirmisin?

Gönderildi : 07/09/2018 11:54

(@sametkus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Samet Merhaba,

Tam olarak ne hatası alıyorsun? modemin ekran görüntüsü koyma şansın varmıdır? başka bir bilgisayardan deneyebilidinmi? bilgisayardaki ip ayarlarını otomatiğe çekip deneyebilirmisin?

başka bir bilgisiyardan denemedim ama başka bir bilgisayarda deneme sebebi nedir.
bellek ntfs iken olmadı , fat32 olarak denedim yine olmadı , buraaya kadar dediklerinizi zaten yapmıştım ama bir kere daha denedim olmadı.
ekran görüntüsünü gönderiyorum.bu arada işletim sistemi 7 home basic onun ile alakası olabilir mi?

bu arada şimdi fark ettim.çalıştır ekranın \\192.168.1.1  yazıyorum resimdeki  sehven olmuş..

[url= https://i.hizliresim.com/lZG11l.jp g" target="_blank">https://i.hizliresim.com/lZG11l.jp g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 07/09/2018 23:45

(@sametkus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Samet Merhaba,

başka bir bilgisiyardan denemedim ama başka bir bilgisayarda deneme sebebi nedir.
bellek ntfs iken olmadı , fat32 olarak denedim yine olmadı , buraaya kadar dediklerinizi zaten yapmıştım ama bir kere daha denedim olmadı.
ekran görüntüsünü gönderiyorum.bu arada işletim sistemi 7 home basic onun ile alakası olabilir mi?

bu arada şimdi fark ettim.çalıştır ekranın \\192.168.1.1  yazıyorum resimdeki  sehven olmuş..

şuan ilginç bir şekilde digital medya server şeklinde microsoft medya player üzerinden bağlanıyr..oda video ve resim gösretiyor klasör olara görülmüyor

Gönderildi : 08/09/2018 02:08

(@sametkus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

denemediğim tek seçenek başka bir bilgisayardan deneyemedim. birde işletim sistemi ile ilgisi olabilir mi acaba 

Gönderildi : 08/09/2018 12:13

Paylaş: