Forum

Sharepoint 2013 HYP...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint 2013 HYPER - V'ye kurulum

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
502 Görüntüleme
(@MertCERTEL)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sharepoint 2013 kullanan bir firmada çalışıyorum. kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum. VMware veyahut hyper V de bu sistemi kurmak istiyorum. 

Sizlere sorum şu minumum sistem gereksinimleri nedir ? ve tek Virtual PC' ye sistemi kurabilir miyim ? teşekkürler 

Gönderildi : 09/08/2018 00:21

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

merhaba 

75 gb yada 100 gb hdd ayırmanız mın 2 core ve 8 - 9 gb ram ayırmanız yeterlı olacaktır az yavas calısır ama sorunsuz kullanırsınız  

saygılar

PS : Tabı bunu prod ortam olarak degılde daha cok test yada dev ortamı olarak kullanacaksınız gıbı dusunun normal kaynaklar daha ust sevıyede olmalı 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 10/08/2018 01:30

(@MertCERTEL)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim hocam. bir sorum daha olucam. all in one olur mu ?  sharepoint kurulu domain'e sql server sunucu olarakta kurulursa sağlıkl çalışır mı ?

Gönderildi : 10/08/2018 22:57

(@MertCERTEL)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba hocam. Sharepoint 2013 kurarken bazı problemler yaşıyorum. Sanırım sql server kurulumunu yanlış seçiyorum. daha sharepoint kurulum aşamasına geçemedim. appfabric kurarken hata alıyorum. anlatımın güzel olduğu toplu dosyalarının paylaşıldığı hali hazırda link var mıdır bildiğiniz. teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/08/2018 23:13

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

hangi SQL versiyonu ve Windows Server versiyonu ile kuruyorsunuz ? MS dokümanları bu konuda en güzel anlatıma sahip ayrıca portal içinde bir arama yaparsanız kurulum makaleleri mevcut  http://www.cozumpark.com/blogs/sharepoint/archive/2012/09/02/sharepoint-2013-kurulum-ve-inceleme.aspx  saygılar

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 19/08/2018 03:23

Paylaş: