Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü Sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@KamilEminoglu)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

Uzak Masaütünden bağlanan kullanıcılar sisteme giremiyor 15 kull. lisansım (35 adette CAL) mevcut bağlan dediklerinde kull. adı ve şifre girildikten sonra hiç tepki vermeyip tekrar bağlanma menüsüne geliyorlar. Görev yöneticisinden baktığım zaman 10 kullanıcı gözüküyor aktif 5 kişi daha bağlanması gerekiyor ben ordan 2 kullanıcının daha oturumunu kapatıyorum bu sefer hata veren bağlanabiliyor

Microsoftu arayıp tekrar lisansta aldım ama eskileri kaldıramadım. Lisansın içine girdiğimde orda eski sildiğim kullanıcılar var kaldırma butonuda aktif değil.

Şöyle bi hatada alıyorum bununla ilgili olabilirmi Rol Ekleme Kaldırma Yapamıyorum

Gönderildi : 11/07/2018 22:54

(@sinanosman)
Gönderiler: 89
Estimable Member

Son yazdığınızı görmesem rolu kaldırın tekrar kurun, ardından lisansları yeniden girin derdim. Peki rol ekleyip kaldırırken ne gibi bir hata veriyor?

Gönderildi : 12/07/2018 18:42

(@KamilEminoglu)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Bu hatayı alıyorum.

Lightshot screenshot

Gönderildi : 12/07/2018 23:24

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

rollerin listelenmesi tarafındaki sorununuz için referans adreste belirtilen çözümü deneyebilirsiniz.

https://frankcontreras.com/cant-install-roles-or-features-on-windows-2012-r2/

listeleme sorunu çözüldüğü takdirde, rds tarafındaki sorun için kaldırıp, yeniden kurarrak test edin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/07/2018 03:31

Paylaş: