Forum

DC ve sanallaştırma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC ve sanallaştırma sorunları

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@gurselmutlu)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Birkaç sorunum var hemde fikir tavsiyesine ihtiyacım var.

Yeni başladığım şirkette eski SBS 2003 te çalışan bir Active directory yapısı ve durumu daha iyi olan fiziksel serverda 2012server std  üzerinde çalışan bir SQL vardı. 1

3 yıllık aralıksız çalışan sbs,  disklerin hata vermesi  ile öldü. Alınmış yedek ile bir masaüstü bilgisayara dönüş yapabildik. Hemen diğer serverde bir sanal oluşturup 2012 kurduk. masaüstü bilgisayarda çalışan2003 ad yapısına 2012 yi ilk adc olarak ekledik sonra fsmo rollerini 2012 üzerine verdik. Sonra kontrollerde baktıkki senkronizasyon sorunları var. 2003 ten 2012 ye geliyor kullanıcılar ama 2012 den 2003e bi hareket yok. bizde masaüstü kasadaki 2003ü kapattık. Şuan halihazırda 2003 kapalı ve 2012 üzerinde fiziksede Sql ve sanalda 2012  çalışıyor. 2003 kapalı olduğu için senk. sorunları almaya devam ediyorum. Yeni bir server alındı. Benim planım Yeni servera 2 adat sanal kurup birine ad diğerine sql kurmak. Yeni aldığım servera Hyper-v yapılandırması yaptım. Diğer 2012 den sanalı export ile alıp yeni kurduğum hyper-v ye aldım. Herşey güzel, makina çalışıyor dhcp dns aktif  yalnız Domaine ulaşılamıyor. nasıl bir aktarım gerçekleştirmeliyim.

Gönderildi : 16/04/2018 15:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Muhtemel ilk geçiş sorunlu olduğu için aslında 2012 şu anda dc değil bunu bir uzmana göstermelisiniz. Yani makaleler ile çözülecek bir konu değil ne yazık ki.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/04/2018 12:16

(@zaferisik)
Gönderiler: 73
Trusted Member

Merhaba

Eğer DC restore işlemi yaptıysanız, ekstradan bazı işlemleri yapmanız gerekiyor.

DC restore edildiğini bildiği için var olan AD database üzerinde problem yaşanmaması için manuel müdehale edilmesini bekler.

Siz hangi backup programını kullanıyorsanız onun mutlaka DC restore process makaleleri vardır. En doğrusunu yapmak adına bu şekilde ilerleyebilirsiniz.

Gönderildi : 17/04/2018 14:46

Paylaş: