Forum

Belirli Adresler Ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Belirli Adresler Haricinde Gelen Mailleri Engellemek

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
836 Görüntüleme
(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, son zamalarda bizim kurumsal mail adresiymiş gibi sahte mailler geliyor. Atıyorum  deneme.com benim domain im ve test@deneme.com diye bir adresim yok fakat bu adresten benim diğer deneme.com a ait adreslerime mail geliyor zip içerikli(virüs). Bizim 30 adet mail adresimiz var ve ben bir engelleme yapmak istiyorum ama nasıl yaparım bilmiyorum. Yapmak istediğim şey benim 30 adet tanımlı adreslerim haricinde  benim domainimden geliyormuş gibi yapan mailleri engellemek. Sunucu benim kontrolümde değil bu arada.(Türk Telekomda.)

Teşekkürler.

Gönderildi : 12/01/2018 12:40

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Merhaba,

E-Posta gönderen bilgisayarları bir kontrol etmeniz gerekiyor. Bir tanesi spam basıyor olmalı. Diğer yasaklama için kullandığınız e-posta sunucusunu belirtirseniz daha net bir cevap çıkar.

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/01/2018 15:46

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam bu spam mail ler tüm adreslerimize gelmiyor. Sadece 2 adresimize geldi ve bu 2 adresi kullanan kişiler bazı sitelere şirket mailini kullanarak üye olmuşlar maalesef. Sanırım üye oldukları sitelerin toplu adreslerine gönderiliyor olsa gerek. Kullandığımız ürün adı Bulutt Exchange olarak geçiyor.

Gönderildi : 12/01/2018 17:26

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Telekomun bu ürününü kullanamadığım için net bilgim yok ancak herhangi bir admin paneli mevcutmudur? işlemleri burdan yapabilirsiniz yada telekom ile görüşüp yasaklamak istediğiniz domain adlarını bildirebilirsiniz.

Gönderildi : 12/01/2018 17:33

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kullandığım tek panel bu ama buradan da olmuyor. Telekoma yazdım cevap bekliyorum.

Gönderildi : 12/01/2018 20:28

(@ZaferALTI)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Selamlar,

Bu bence farklı bir problem, sizin domaininz taklit ediliyor. Benim tavsiyem SPF, DKIM kayıtlarını oluşturup veya varsa kontrollerini yapıp Dmarc aktif etmek. Bunlar spamdan ziyade domainin taklif edilmesi, engelleme bir çözüm olmaz diye düşünüyorum.

Gönderildi : 16/01/2018 21:21

Paylaş: