Forum

Exchange Server Del...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange Server Delete Content

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
692 Görüntüleme
(@suleymanozyurt)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Exchange 2010 kullanıyorum.

belirli kullanıcıların yada bir kullanının 31.12.2017 tarihine kadar sadece gelen emaillerin silinmesini istiyorum denediğim kodlarda sadece yazdığım dünün maillerini silebiliyorum. konuyla ilgili tarih aralığını nasıl verebiliriz ?

şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 09/01/2018 19:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

1 Mart Saat 10:00 ile 1 mart saar 23 arasından tayfundan gelen mailleri arvis posta kutusunda hakan isminde klasöre kopyala

Search-Mailbox -Identity @cozumpark.com">hakan.uzuner@cozumpark.com -SearchQuery {from:[email protected] AND Received:"03/01/2017 10:00..03/01/2017 23:00"} -TargetMailbox arsiv -TargetFolder "hakan"

Silmek için

Search-Mailbox -Identity @cozumpark.com">hakan.uzuner@cozumpark.com -SearchQuery {from:[email protected] AND Received:"03/01/2017 10:00..03/01/2017 23:00"} -DeleteContent

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/01/2018 14:59

(@suleymanozyurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam hakan bey,

verdiğiniz kodu yazdığından silinenler 0 B olarak gözüküyor.

Search-Mailbox -Identity alias -SearchQuery {kind:email AND Received:"01/01/2017 10:00..01/01/2018 07:00"} -DeleteContent -Force

RunspaceId       :
Identity         :/Suleyman Ozyurt
DisplayName      : Suleyman Ozyurt
TargetMailbox    :
TargetPSTFile    :
Success          : True
TargetFolder     :
ResultItemsCount : 0
ResultItemsSize  : 0 B (0 bytes)

yardımlarınız bekler şimdiden çok teşekkür ederim

Gönderildi : 10/01/2018 20:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

yetkin yoktur, komutu yanlış yazıyorsundur veya tarih aralığını ING - TR değiştir,  veya ilgili tarih aralığınıda bu kullanıcıda ( 1 tek kullanıcı için ) böyle bir mail yoktur.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/01/2018 20:12

(@suleymanozyurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

dediğiniz gibi TR-ENG değiştirdim buna görede tarih formatını güncelledim. altığım hata aynı konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

kullanıcının mailbox boyutu 3,458 GB

Search-Mailbox -Identity alias -SearchQuery {Received:"2017/01/01 10:00..2018/01/01 23:00"} -DeleteContent -Force

RunspaceId       : 4e3f35a7-1dc8-410e-9ab7-94da622d16d1
Identity         : alias
DisplayName      : alias
TargetMailbox    :
TargetPSTFile    :
Success          : True
TargetFolder     :
ResultItemsCount : 0
ResultItemsSize  : 0 B (0 bytes)

Gönderildi : 10/01/2018 20:27

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Hakan Hocam,

SIze exchange ogretmek haddim degil ama sizin yazdiginiz kod office 365 icin degil mi? Yaniliyor muyum?

Arkadas Exchange 2010 demis de.

Sunu dener misiniz; 

search-mailbox mailboxname -SearchQuery "Received:> $('1/01/2009') and Received:< $('12/31/2009')" -DeleteContent

Gönderildi : 10/01/2018 21:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Yok öyle demiyelim, günün sonunda 8 yıl önceki sistemler olduğu için olur öyle şeyler, bu yazıdaki komutu deneyebilirsiniz

http://www.hakanuzuner.com/index.php/exchange-server-2007-2010-multi-mailbox-search.html

Benim komut office 365 komut demek değil bu arada ama ben bu komutu 2013, 2016 ve office 365 de kullanıyorum ama 2010 hiç kalmadı etrafımda ondan bilemedim açıkcası. Ama zaten komut hatalı olsa hata verir bunu da unutmamak lazım 🙂

Gönderildi : 11/01/2018 16:36

(@suleymanozyurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

iyi niyetli yardımlarınız için çok teşekkür ederim sizlerden aldığım komutlarla başka komutları birleştirerek daha işlevsel bir komut oluşturdum.

sorunumun çözümüne gelirsek eğer, hakan beyinde bana söylediği gibi sorunum yetkilendirme ile alakalı çıktı. domain admin ile bu işlemi yapmaya çalıştığımda search işlemi yapmıyor ve verileri silemiyordum. fakat kendi kullanıcımı discovery mailbox grubuna dahil edip powershell'i kapatıp açtıktan sonra komutum işledi ve istediğim zaman dilimindeki mailleri başarı ile sildim.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/01/2018 21:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba Arkadaşlar,

iyi niyetli yardımlarınız için çok teşekkür ederim sizlerden aldığım komutlarla başka komutları birleştirerek daha işlevsel bir komut oluşturdum.

sorunumun çözümüne gelirsek eğer, hakan beyinde bana söylediği gibi sorunum yetkilendirme ile alakalı çıktı. domain admin ile bu işlemi yapmaya çalıştığımda search işlemi yapmıyor ve verileri silemiyordum. fakat kendi kullanıcımı discovery mailbox grubuna dahil edip powershell'i kapatıp açtıktan sonra komutum işledi ve istediğim zaman dilimindeki mailleri başarı ile sildim.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Rica ederim, genelde bu konuda çok yaşanılan bir sorundur yetki sorunu.

Gönderildi : 12/01/2018 00:31

Paylaş: