Forum

Server 2012r2 Gpo h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012r2 Gpo hatası hk.

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,407 Görüntüleme
(@SerkanKartepe)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar,

gpupdate /force yatığım zaman bütün clinetlerımda  aşağıdaki hatayı alıyorum. 

Updating policy...

Computer Policy update has completed successfully.
User Policy update has completed successfully.

The following warnings were encountered during user policy processing:

Değişikliklerin sistemin başlamasından veya kullanıcının oturum açmasından önce işlenmesi gerektiği için, Folder Redirection Grup İlkesi İstemci Tarafı Uzantısı bir veya daha çok ayarı uygulayamadı. Sistem, sonraki başlangıçtan veya bu kullanıcının oturum açmasından önce Grup İlkesi'nin işlenmesinin tam olarak bitmesini bekler ve bu da yavaş başlatmaya ve önyükleme performansında düşmeye neden olabilir.

For more detailed information, review the event log or run GPRESULT /H GPReport.html from the command line to access information about Group Policy results.

Certain user policies are enabled that can only run during logon.

OK to log off? (Y/N)

GPRESULT /H GPReport.html ile raporu alıyorum raporda aşağıdaki hata ile karşılaşıyorum ama sorunun bir türlü neyden kaynaklandığını bulamadım bu konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Folder Redirection, ayarların uygulanması için kullanıcının yeniden oturum açması gerektiğinden, ilke işlemeyi tamamlamadı. Grup İlkesi, kullanıcının bir sonraki oturum açışında ayarları uygulamayı deneyecek.

Günlüğe ek bilgiler kaydedilmiş olabilir. Konsoldaki İlke Olayları sekmesini veya 14.11.2017 16:50:59 ve 14.11.2017 16:50:59 arasındaki olaylara yönelik uygulama olay günlüğünü inceleyin.

Gönderildi : 06/12/2017 13:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Folder Redirection var ise bu normal bir durum yani bu bir hata değil.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/12/2017 15:41

(@SerkanKartepe)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba,

Öncelikle sorumu cevapladğınız için tesekkur ederim yalnız Folder Redirection yok ve böyle bişey yapmadık ve herseferinde gpupdate /force yapınca oturumdan cıkmak zorunda kalıyoruz nasıl kapatabiliriz yardımcı olurmusunuz.

Gönderildi : 06/12/2017 16:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bence kontrol etmenizde bir fayda var;

Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

Buradaki path i kontrol eder misiniz folder redirection var mı yok mu?

Ek olarak siz yok diyorsunuz ama örnek folder redirection yaptınız ve gpo yu sildiniz, yinede bu etkili olur. Özetle ortamda bir folder redirection var bence.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/12/2017 18:48

(@SerkanKartepe)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba,

Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folder  altında bulunanlar aşağıdadır. Bu aşamada ne yapmam gerekiyor iptal etmem için.default ayarlarına çekmem için tekrardan.

https://hizliresim.com/7yrN5v

Gönderildi : 06/12/2017 19:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Burada sorun yok yani normal hali yine bu zaten. Bu sorunu tüm makinelerde yaşıyordunuz değil mi?

imajlarda sorun olabilir mi? Temiz bir makine kurup denediniz mi?

Gönderildi : 07/12/2017 03:30

(@SerkanKartepe)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet hocam tüm makinelerde yaşıyoruz.

birde adsi edit kısmında birsey gözüme çarptı size onuda paylaşıyorum ikinci, bir seçenek oluşmuş CN kısmı gelmiş neden böyle bir sey yapar hocam silmem gerekiyormu . Bu arada yeni kurdugum sıfırdan temiz kurulum yaptıgım tüm pclerde aynı sorun bulunmaktadır.

ve bir konteynır altına gpo oluşturup gp update force yapştıgımda bu hata çıkıyor.

Computer Policy update has completed successfully.
User Policy could not be updated successfully.

The following errors were encountered:

Grup İlkesi'nin işlenmesi başarısız oldu. Windows etki alanı denetleyicisinin adını alamadı. Bunun nedeni ad çözümlemesindeki bir hata olabilir. Etki Alanı Adı Sisteminizin (DNS) düzgün yapılandırıldığını ve düzgün çalıştığını doğrulayın.

To diagnose the failure, review the event log or run GPRESULT /H GPReport.html from the command line to access information about Group Policy results.

Gönderildi : 07/12/2017 17:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

GPO için detay log açarsanız ona bakabiliriz

https://blogs.technet.microsoft.com/askds/2015/04/17/a-treatise-on-group-policy-troubleshootingnow-with-gpsvc-log-analysis/

İkinci sorunuz için biraz ad öğrenmenizde fayda var bence, ad üzerinde 3 partition olur yani anormal bir durum yok.

https://www.udemy.com/microsoft-active-directory-ve-dns-egitimi-bolum1-giris/learn/v4/overview

Gönderildi : 07/12/2017 19:03

(@SerkanKartepe)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam öncelikle yardımlarınız için tesekkur ederim dediğniz gibi sanal ortamda bir test makinası oluşturdum ve ilgi policy nin bulundugu konteynıra taşıdım aşağıdaki hatayı alıyorum ama işin garip tarafı akşam makineyi kurduktan ve domain ortamına aldıktan sonra gpupdate /force yaptıgımda bu hatayı alıyordum sabah geldiğimde tekrardan oturum açtıgımda policynin oluşturuldugunu gördüm tekrardan bir policy oluşturup dene yaptıgımda yine aynı hatayı verdi bu policyde belli zaman sonra oluşacak sanırsam diğeri gibi bu aşamada sysvol klasörüyle ilgili ne yapmam gerekiyor iyi çalışmalar dilerim.

https://hizliresim.com/GyrQOr

Gönderildi : 08/12/2017 13:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bence öncelikle bir eğitim alın, bu kadar temel bilgi eksikliği ile forumda hem siz hem biz çok yoruluruz.

Gönderildi : 08/12/2017 15:46

Paylaş: