Forum

Office 2007 Set As ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 2007 Set As Default

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,482 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Office 2007'yi tüm ayarlarını fabrika ayarlarına döndürmek istiyorum. Bu mümkün müdür?

Gönderildi : 07/10/2008 20:31

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Default kurulu olan bir Ofis 2007 ayarlarını kaydedip daha sonra istediğin herhangi bir bilgisayarda bu ayarları geri yükleme yaparak bu işlemi yapabilirsin.

Bunun için ofis araçları içerisinde yer alan :

Start \ Programs \ Microsoft Office \ Microsoft Office Tools \ Microsoft Office 2007 Save My Settings Wizard.

Başlat \ Programlar \ Microsoft Ofiice \ Microsoft Office Araçları \ Microsoft Office 2003 Ayarlarımı Kaydet Sihirbazı.

kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 08/10/2008 00:14

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Hocam yükledi ama bazı ayarlar kaldı. Full kaldırıp , kursam fabrika ayarlarına döner mi?

Gönderildi : 08/10/2008 13:57

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Hocam yükledi ama bazı ayarlar kaldı. Full kaldırıp , kursam fabrika ayarlarına döner mi?

Ben bu dediğinizi anlayamadım. Full kaldırmaktan kastınız Ms Office i sistemden kaldırmak mı? Ayrıca fabrika ayarlarına döner mi derkende heralde hiçbir kural, özellik v.s bizler tarafından değiştirilmemiş, yalın halini kastediyorsunuz. Şayet bunları kastettiyseniz sistemden Ms Office i kaldırıp tekrar kurarsanız program yalın haliyle kurulmuş olacaktır. Şayet e-mailleriniz için MsOutlook kullanıyorsanız kaldırma işleminden önce mutlaka e-maillerinizin yedeğini alın.

Gönderildi : 08/10/2008 14:47

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Ben bu dediğinizi anlayamadım. Full kaldırmaktan kastınız Ms Office i sistemden kaldırmak mı? Ayrıca fabrika ayarlarına döner mi derkende heralde hiçbir kural, özellik v.s bizler tarafından değiştirilmemiş, yalın halini kastediyorsunuz. Şayet bunları kastettiyseniz sistemden Ms Office i kaldırıp tekrar kurarsanız program yalın haliyle kurulmuş olacaktır. Şayet e-mailleriniz için MsOutlook kullanıyorsanız kaldırma işleminden önce mutlaka e-maillerinizin yedeğini alın.

2007 office 'yi kaldırıp kurmaktan bahsetmiştim hocam. Şuan unistall ediyorum. Teşekkürler.

Gönderildi : 08/10/2008 15:05

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Rica ederiz.

Gönderildi : 08/10/2008 15:17

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Rica ederiz.

Hocam kaldırdım , yeniden kurdum ama ayarlar olduğu gibi geri geldi. 

Gönderildi : 08/10/2008 15:29

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

normal bişey geri gelmesi oluşan klasörleri silmediğin için eski ayarları geri geldi kaldırıp dosyaları ve klasörleri silerek tekrar dene olması lazım.

silmekten kastım kes yapıştır sorun olursa geri alman için 

Gönderildi : 08/10/2008 15:32

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

normal bişey geri gelmesi oluşan klasörleri silmediğin için eski ayarları geri geldi kaldırıp dosyaları ve klasörleri silerek tekrar dene olması lazım.

Merhaba ,

Kurulum yapılan klasörleri de sildim gene ayarlar hazır geldi. Registry'den de mi silmek gerek?

Gönderildi : 08/10/2008 20:57

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Merhaba ,

Kurulum yapılan klasörleri de sildim gene ayarlar hazır geldi. Registry'den de mi silmek gerek?

C:\Documents and Settings\%username%\Application Data\Microsoft 

C:\Documents and Settings\%username%\Local Settings\Application Data\Microsoft 

Yukarıdaki adreslerdeki office programları ile ilgili klasörleri silerseniz ayarlar standart olarak tekrar oluşur. 

Gönderildi : 12/10/2008 13:10

Paylaş: