Forum

Rol Eklemeye Ç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Rol Eklemeye Çalıştığımda "Server Execution Failed" Hatası Alıyorum

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,563 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selamlar

AD kurulu fiziksel makinaya (2012) rol eklemeye çalıştığımda aşağıdaki ekrana geldiğimde "Server Execution Failed" hatası alıyorum. Araştırmama rağmen hiçbir sonuç bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu ekrandan ileriye geçemiyorum.

Saygılarımla

Gönderildi : 07/07/2015 18:29

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhaba, server 2012 kurulumunu sırasında hiç hata aldınız mı? Sanallaştırmanız varsa kurulum kaynağınızı değiştirerek yeni bir server kurabilir misiniz? Kolay gelsin.

Gönderildi : 07/07/2015 18:42

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba, server 2012 kurulumunu sırasında hiç hata aldınız mı? Sanallaştırmanız varsa kurulum kaynağınızı değiştirerek yeni bir server kurabilir misiniz? Kolay gelsin.

Selim Hocam yaklaşık 2,5 yıldır kurulu makina uzun süredir rol eklemiyorum geçenlerde farkettim bu hatayı. Disklerde corrupted olmuştu bir şekilde düzeldi.

Gönderildi : 07/07/2015 18:57

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Güncellemelerin tam mı? Güncellemelerden sonra deneme şansın olacak mı? Ayrıca Addtional bir DC vardır diye düşünüyorum. Corrupted olmuş diskler üzerinde sıkıntı olmasın sonra.

Gönderildi : 07/07/2015 19:14

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Evet hocam Addtiona DC var. Güncelleme hiç yapılmadı sunucuda uygun bir vakitte güncelleme yaparak tekrar deneyeceğim ilginize çok teşekkürler.

Syg.

Gönderildi : 07/07/2015 19:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Çok generic bir hata, pek çok farklı nedeni olabilir.

Öncelikle tüm yamaların sağlıklı bir şekilde yüklendiğinden emin olun.

İşletim sistemi tarafında veri bütünlüğünün bozuk olmadığını kontrol edin

sfc /scannow

https://www.lifewire.com/how-to-use-sfc-scannow-to-repair-windows-system-files-2626161

Eğer sorun düzelmez ise DCOM ile ilgili olabilir aşağıdaki önergeleri yedek aldıktan sonra deneyin

Not: buradaki AppID sizin aldığınız hatadaki AppID olmalı

1. Run Regedit to launch Registry Editor.
 2. Navigate to [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\AppID\{B292921D-AF50-400c-9B75-0C57A7F29BA1}].
 3. Right click on {84AC6BE7-8CF2-4E67-A80E-32ACD3D7C381} and select Permissions.
 4. Click Advanced button and switch to Owner tab.
 5. Highlight Administrators group and click OK
 6. Highlight SYSTEM and Administrators group, check the Full Control boxes under Allow and click OK.
 7. Run dcomcnfg to launch Component Services.
 8. Expand Computers\My Computer\DCOM Config\NAP Agent Service.
 9. Right click NAP Agent Service and choose Properties.
 10. Switch to Security tab, choose Customize in Launch and Activation permissions label.
 11. Highlight SYSTEM, check all the boxes under Allow and click OK to test the issue.

Does it work?

If it does not work, please also perform the following troubleshooting suggesstions to troubleshoot the issue:

1. In the %windir%/registration folder, make sure that the Everyone group has Read permissions.
 2. In the %windir%/registration folder, make sure that the SYSTEM account has Full Control permissions.
 3. In the %windir%/registration folder, make sure that the Administrators group has Full Control permissions.
 4. In the advanced security properties of the .clb files in the %windir%/registration folder, make sure that the Allow inheritable auditing entries from the parent to propagate to this object and all objects. Include these with entries explicitly defined here option is selected.
 5. Make sure that the Everyone group has one of the following permissions:
•Traverse permissions (“List Folder Contents”) on all parent directories, including %systemdrive%, %windir%, and %windir%\registration
•The Bypass traverse checking user right
 To assign the Bypass traverse checking user right to the Everyone group, follow these steps:

1. Click Start, click Run, type gpedit.msc, and then click OK.
 2. Expand Computer Configuration, expand Windows Settings, expand Security Settings, expand Local Policies, and then expand User Rights Assignment.
 3. Right-click Bypass traverse checking, and then click Properties.
 4. Click Add User or Group.
 5. Type Everyone, and then click OK.

Note: If you receive a message that an object named "Users" cannot be found, click Object Types, click to select the Groups check box, and then click OK two times.

For more troubleshooting suggestions, please also refer to the following links:

DistributedCOM Error ID 10010 
http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-SG/winservergen/thread/77b1db1d-f186-4515-8f7d-2241942eb9b7

Event ID 10010 — COM General Functionality
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc774175(WS.10).aspx

Event ID: 10010 Source: DCOM
http://eventid.net/display.asp?eventid=10010&eventno=508&source=DCOM&phase=1

Eğer buda işe yaramaz ise bunu deneyin

https://support.microsoft.com/en-us/help/870655/you-may-receive-an-error-code-80080005----server-execution-failed--err

Buda işe yaramaz ise

Dil paketi ile ilgili olabilir burada yüklü olmayan dil paketi uzantıları var mı?

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Component Based Servicing\PackageDetect] 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/08/2017 01:04

(@MuhammedISIK)
Gönderiler: 10
Active Member

merhabalar, Güncelleme yapınca düzeldi mi acaba? Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Çözüm için desteklerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim

Gönderildi : 10/08/2017 01:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Benim önerilerimi dener misin?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/08/2017 01:05

(@MuhammedISIK)
Active Member

Hakan hocam teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Çözüm önerilerinizi uygulayıp bilgi vereceğim.

Gönderildi : 10/08/2017 01:07

(@MuhammedISIK)
Active Member

hocam selam, restart sonrası sfc /scannow ile sorun çözüldü. Teşekkür ederim, sayıglar

Gönderildi : 12/08/2017 20:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederim, geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkür ederim.

Gönderildi : 12/08/2017 20:17

Paylaş: