Forum

Airties 5450Adsl mo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Airties 5450Adsl modemi Köprü olarak kullanılıyor.Mesafe uzatmak için

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member
Konu başlatıcı

Kolay Gelsin Herkese...

Airties 5450 modemde 2dbi anten var sanırım.Önü açık bi alanda yaklasık 200-250mt mesafe yere interneti kablsuz taşımak istiyorum.Antenin sökülüp daha yüksek dbi anten takma şansım varmıdır...Yada başka bi önerisi olan ustalar varsa cevabınız beliyorum

İkincisi ise bu modemde usb çıkışı  var.ben bu modemi kopru modunda kullanıyorum.Modeme usbden  hp yazıcı bağlamak istiyorlar.Böyle birşey mümkünmüdür...Anlatırmısınz

İyi Çalışmalar... 

Gönderildi : 21/10/2013 23:18

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Airteis 5450 cihazında anten değişimi ne yazık ki yok. (Sitesinden kontrol ettiğim kadarıyla söylüyorum) Önü açık bir alanda 200 - 250 mt mesafe de çeker mi sorunuza cevap evet ancak bazı etkenler ortaya çıkarsa bu mesafede sık kopmalar yaşayabilmeniz de normaldir. (Ancak köprü modunda kullandığınızı söylemişsiniz bu durumda wriless kullanamazsınız.

Köprü modunda kullanılan modemlerde tüm fonsiyonlar kullanılamaz sadece köprü görevini üstlenebilir bu nedenle mevcut kullanımından ötürü USB portuna yazıcı taksanız da kullanamazsınız izin vermez.  

Bu durumda iki adet AP cihaz işinizi kolaylaştıracaktır. Öneri olarakta size Draytek AP 800 öneririm. Bu cihazın antenlerini değiştirerek 10 DB kadar anten takabileceğiniz gibi cihazın üzerindeki USB portunu da istediğiniz yazıcı amaçlı kullanabilirsiniz. (USB portunun desteklediği yazıcıları kontrol etmeyi unutmayınız.)

İkinci AP yi de Reprater modunda kullanarak bu uzak mesafe de kesintilerin önüne geçmiş olursunuz. 

Gönderildi : 22/10/2013 02:21

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

250 metrelik mesafede 2 adet airties 5450 cihaz var birbirine mesh ile bağlanmış.fakat araya kamyon yada araba girince kesiliyormuş.Yardımcı olurmusunuz ve ya öneriniz nedir

Gönderildi : 23/10/2013 15:25

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Noktadan noktaya olan AP'ler kullanabilirsiniz. Örneğin Airlive ürünlerde mevcut. Noktadan noktaya bağlayıp sonra sonlandırmaya AP koyup yayın yapabilirsiniz.

Gönderildi : 24/10/2013 19:39

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim,araştırıyorum

Gönderildi : 26/10/2013 03:14

Paylaş: