Forum

Google açılmıy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Google açılmıyor...

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
509 Görüntüleme
(@cihandegerlier)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Başlıktan da anlaşılabileceği gibi google açılmıyor 🙂

işletim sistemi xp

çözüm için denediklerim:

1. iexplorer  9 u kaldırıp 8 e döndüm

2. 8 i kaldırıp 7 ye döndüm.

3. sistem geri yükleme yaptım.

4. Dns lerin hepsini denedim.

5.combofix ile tarama yaptım

6.host içinde düzenleme yaptım

7 reg edit üzerinden iexplorer kontrollerini sağladım düzgün durumda. 

Şu anda da nod32 ve arkadaş tavsiyesi üzerine avira ile tarama yaptım.

Bu denemelere rağmen google yok. bütün sayfalar açılıyor fakat google açılmıyor.

Format atmak istemiyorum çünkü outlook yedekleri kişiler ve daha neler neler.

Tavsiyeleriniz varmıdır?

Gönderildi : 28/05/2013 16:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
www.google.com.tr  adresine ping atabiliyor musunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/05/2013 16:51

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

firefox yada chrome üzerinden açabiliyormusunuz

Gönderildi : 28/05/2013 16:55

(@cihandegerlier)
Active Member
Konu başlatıcı

malesef bütün tarayıcılar aynı şekilde hepsinde sayfalar açılıyor fakat google açılmıyor.

Gönderildi : 28/05/2013 16:59

(@cihandegerlier)
Active Member
Konu başlatıcı

ping atmayı denediğimde zaman aşımı uyarısı verdi google ip lerine ping attım olmadı. Sanki google  a özel bir engelleme varmış gibi davranıyor.Henüz çözüme ulaşamadım. enson format yolu görünüyor. tavsiyelere açığım hertürlü şeyi deneyebilirim...

Gönderildi : 28/05/2013 19:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Modem üzerinden veya farklı bir yazılım ile engelleme yapmış olabilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/05/2013 02:02

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

https://encrypted.google.com/ veya http://74.125.224.72/ siteleri peki açılıyormu ? Ayrıca MalwareBytes ile taratınız bilgisayarı.

Gönderildi : 29/05/2013 10:55

(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member

Hatayı daha net özetlermisin. .com -.com.tr hiç biri mi açılmıyor?

Açılmıyordan kastın, Hata mı veriyor? Boş sayfa mı kalıyor?

"tracert" komutunu kullanarak nerde takıldığını bakarmısınız.

Gönderildi : 29/05/2013 12:36

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Selam;

Sorunun gizli viris kaynaklı olabilir  ağ destekli güvenli mod  kısmını acın ve combofix  programı indirip  çaliştirin  daha sonra  bilgisyarınızı yeniden başlatın  sorun muhtemelen degişecektır degişmese  manuel  ip verin..  

Gönderildi : 29/05/2013 13:19

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Dün probleminizi araştırırken yabancı bir sitede , aynı sizin durumunuza benzer bir durum söz konusuydu.Hacklenmiş olduğuna karar verdiler ve format işlemini uygulamışlardı.Ondan önceki cevabımda Combofix denediğinizi yazdığınız için Malwarebytes önerdim size.Ama şu 2 programıda deneyebilirsiniz.Bunlarıda deneyip olmadıysa format atmak durumunda kalcak gibisiniz.Kolay gelsin.

1-) Spyware Doctor 2012

2-) Tweak All In One Repair (ücretsiz ve çok etkili ) : Start Repairs kısmından Start butonuna basın.Select All diyip Start deyiniz.Bütün ayarlarınızı stabil duruma çekiyor.

http://www.tweaking.com/content/page/windows_repair_all_in_one.html 

Gönderildi : 30/05/2013 18:43

(@cihandegerlier)
Active Member
Konu başlatıcı

tüm uğraşanlara ve cevap yazanlara teşekkür ediyorum. Cevap yazmayı atlamış olmam dediklerinizi denemediğim anlamına gelmiyor. Spyware malware ve benzeri şeylerle format atmadan düzelttim. Adını şu an hatırlamıyorum ama düzeltme yöntemi böyle oldu. Daha sonra araştırıp ta bu konuyu okuyabilecek kişiler olduğunu düşünerek cevap yazdım teşekkürler.

Gönderildi : 09/09/2013 20:15

Paylaş: