Forum

SQL de LOGO GOPLUS ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL de LOGO GOPLUS bağlantı problemi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
8,101 Görüntüleme
(@AbdullahSELLiOG)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Windows 7 Starter SP1 İşletim sistemine sahip bir makinam da Logo Goplus Kurulu aktif olarak çalışma yapmaktadır. Lisansım 2+1 kullanıcı olmasına rağmen Terminal bir makinam ( Xp pro ) da goplus'ı çalıştıramıyorum. hata iletisi olarak " 1. Microsoft OLE DB Provider for SQL Server : [DBNETLIB] [ConnectionOpen (Connect ()). ] SQL server yok veya erişim engellendi." daha sonra "Can not esrablish connection with database server." hatalarını alıyorum. Yapılan işlemler ise;

Windows 7 starter kurulu olan ana makinama dönüp SQL browser ayarlarını yaptım. Güvenlik duvarlarını kapattım. Avast koruma proğramını sonsuza kadar devre dışı bıraktım.Yalnız sonuç alamadım. Bu arada dikkatimi çeken görev yöneticisinde LOGO_Services'in aktif olmadığını gördüm. Ne yaptıysamda aktif olmadı. Proğramı kaldırıp yeniden kurdum ama yine de aktif değildi.

Yardımlarını için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 30/10/2012 13:45

(@AbdullahSELLiOG)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Muhtemelen problemimin kaynağı, windows 7 starter dan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Ama kesin emin olmadan müşterimin bilgisayarını almakta istemiyorum 🙁

Gönderildi : 30/10/2012 13:49

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

sql windows 7 starter edition üzerinde mi kurulu? terminal üzerinde DNS ile ilgili bir sıkıntın olabilir. Bağlanmayan bilgisayarda DNS lerini kontrol edebilirmisin?

birde eğer starter edition üzerinde kurulu ise starter edition un aynı anda kaç kişi bağlanılabildiğini kontrol edebilirmisin

http://www.davudows.com/article/Windows-7039-ye-ayni-anda-kac-kullanici-erisebilir.html

Gönderildi : 30/10/2012 16:29

(@Anonim)
Gönderiler: 0

LOGO programı paylaşım klasörleri üzerinden çalışır. Bu sebeple starter üzerinden ağ paylaşımı yapamayacağınız için lisans yükseltme yapmanız veya farklı bir bilgisayara yüklemeniz gerekli.

Gönderildi : 31/10/2012 00:57

(@ufukh)
Gönderiler: 109
Estimable Member

Terminal makina üzerinde başlattan çalıştıra cliconfg  yazıp adlandırılmış kanallar ve tcpip kurallarını sağ tarafa attıktan sonra takma ad sekmesinede SQL SERVER'ın adını yazdıkdan sonra çalıştırabilirsiniz.

Gönderildi : 06/11/2012 13:05

Paylaş: