Forum

Ntldr eksik hatası ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ntldr eksik hatası nasıl düzeltilir?

6 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
709 Görüntüleme
(@BurakKaya)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Bilgisayar açılırken "NTLDR eksik" hatası alıyorum. Bios'tan load default setup yaptım olmadı. Ayrıca bir arkadaşım kurtarma konsolundan çözüme ulaşacağımı belirtti fakat ben boot ekranından kurtarma konsoluna geçişte yapamıyorum. Yani boot CD'sinin mavi ekran yüklemeleri devam ederken R'ye basıp konsola giremiyorum. Normal bir şekilde format atmayıda denedim. Fakat kur dosyaları kopyalarken sürekli farklı bir .dll hatası veriyor. 

Başka bir CD denedim olmadı. Sürekli farklı farklı .dll hataları alıyorum ve kur tamamlanamıyor. Ne yapmam gerekiyor?

Şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 08/09/2012 18:49

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Merhaba,

Bilgisayarı komut istemi ile başlatıp aşağıdaki adımları uygulamayı denediniz mi ?

C:\Windows> copy x:\i386\ntldr c:\
C:\Windows> copy x:\i386\ntdetect.com c:\

Bu dosyaları kopyalayıp aşağıdaki komutları uygulayın

C:\Windows> fixboot
C:\Windows> fixmbr
C:\Windows> bootcfg /rebuild

Gönderildi : 08/09/2012 22:38

(@MustafaGedik)
Gönderiler: 49
Trusted Member

Merhaba,

Bilgisayarı komut istemi ile başlatıp aşağıdaki adımları uygulamayı denediniz mi ?

C:\Windows> copy x:\i386\ntldr c:\
C:\Windows> copy x:\i386\ntdetect.com c:\

Bu dosyaları kopyalayıp aşağıdaki komutları uygulayın

C:\Windows> fixboot
C:\Windows> fixmbr
C:\Windows> bootcfg /rebuild

kısayoldan söyleyim hdd yi değiştirip denermisin.. aynı olay başıma geldi xp de ntldr win 7 de boot mgr hatası verip duruyordu.Denemediğim yol kalmadı ama sorununun donanımsal olduğunu acı bi tecrübeyle öğrenmiş oldum..

Gönderildi : 12/09/2012 14:33

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

bir diskete sizin işletim sisteminizle aynı bir sistemden,ntloader ve ntdetect com dosyalarını kopyalayıp bu disketle boot ediniz.yada cd varsa elinizde cd de i386 dizininden dosyaları expand edebilirsiniz.

selamlar

Gönderildi : 12/09/2012 15:16

(@BahaddinAKDAS)
Gönderiler: 157
Estimable Member

Başka bir Makinadan NTLDR dosyasını flash vb. cihaza alın. Hirens boot vb. ile makinayı boot edin. sistemin kurulu olduğu sürücüye NTLDR kopyalayın. Sonrasında Makinayı restart edin %99 Açılacaktır.

Gönderildi : 12/09/2012 19:56

(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member

birçok kez karşılaştığım sorunlardan biri. test ortamında ilgili yönelgeleri denedim sonuç başarılı.

Gönderildi : 13/09/2012 00:25

Paylaş: