Forum

HP Yazıcı Sorunları...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Yazıcı Sorunları.

8 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
590 Görüntüleme
(@ilyassaykal)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar...

Uzun sürelerdir karşılaştığım HP yazıcıların son zamanlarda artan network yazdırma sorunları, USB 'den bağlı olan bilgisayarlarda çıkarttırdıkları "USB aygıt tanınamadı" uyarıları, Yazıcıya çıktı gönderip tıkanması gibi birsürü sorunla karşılaşmaya başladım. Artık HP 'nin yeni çıkan driverlarında bilerek ve isteyerek bu sorunlara sebebiyet vermek istediklerini düşünüyorum. Bu HP yazıcıların derdi nedir acaba ?

Gönderildi : 24/07/2008 18:04

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Açıkçası bu tip " USB den bağlı olan aygıt tanınmadı" tarzındaki hataların çoğunda sorunun aradaki kullanılan USB kablosunda olduğunu gördüm diğer sorunlar ise cihaza çok fazla usb üzerinden beslemeli alet bağlanarak güç yetmemesi sorunlarıydı HP gibi dünya devi bir firmanın ürünlerini böyle bir duruma düşüreceğini hiç sanmıyorum kolay gelsin.

Gönderildi : 24/07/2008 18:47

(@turkerata)
Gönderiler: 178
Estimable Member

yeni model cihazlar için anakart chipset ich driver/firmware update ini yapınız. genel olrak tüm usb cihazlarınız için sorun düzelecektir

Gönderildi : 25/07/2008 19:30

(@ErkanTEKiN)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Usb 2.0 sertifikalı kablo kullanırsanız sorun kalmayacaktır. Piyasadaki birçok üzerinde 2.0 yazan usb kablo maalesef 1.1 dir... Mümkünse 2 metreden fazla uzatmayınız, tanınmadı hatalarının birçoğu mesafeden kaynaklanmaktadır.

Gönderildi : 28/07/2008 12:39

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Benimde başıma gelmişti bu hatalar.

Bunun iki sebebi var.

Birincisi kablo

İkincisi sistem üzerinde ardarda kurmaya çalıştığımız yazıcı driverları. Bunların hepsini güzelce (regedit'den) sildikten sonra yazıcı düzgün çalışmaya başlıyor.

Gönderildi : 28/07/2008 13:44

(@Cenk-Celik)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Tamamen kablo çok can sıkıcı bir durum....

Gönderildi : 28/07/2008 21:46

(@MehmetKASKAYA)
Gönderiler: 83
Estimable Member

Aynı sorunu Hp 1020 laserjet yazıcı da yaşadım ve Hp ye gönderdim Hp :Manhattan marka usb 2.0 kablo ile gönderdi herhangi bir sorun yok şu anda

Gönderildi : 16/08/2008 02:34

(@ilyassaykal)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Kesinlikle haklısınız. Soruna en çok sebebiyet veren kullanılan kablo. Ama şu da dikkatimi çekti ki ; HP 'nin güncel driverları yüklendiğinde bu sorun çıkıyor. Bide domain yapısında sebebi garip bir şekilde admin olan bir paylaşımcıdan paylaştırılmadıkça sorun çıkıyor.

Gönderildi : 08/11/2008 15:30

Paylaş: