Forum

google görsell...

Bildirimler
Hepsini Temizle

google görsellerden resim silme

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
591 Görüntüleme
(@TahsinSahin)
Gönderiler: 163
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba bir konuda yardıma ihtiyacım var. 3 gün önce yakın akrabamızı kaybettik. Boğularak öldü.Muratcan KALO bu halini gazeteciler resimlerini çekmişler ailesi de bu resimleri gördükçe kahroluyorlar. benden de bu resimleri kaldırtabilirmisin dediler. Ben gzateler ile görüştüm haberleri kaldırdılar ama resim google görsellerde çıkıyor onu nereden kaldırtabilirim. Google 'a bunu nasıl iletebilirim. İstanbul şubelerini aradım bana google hakkımda kısmından yazabilirsiniz dedi ama oradan birşey çıkmıyor.

Bu konuda acil yardıma ihticım var. 

Gönderildi : 02/02/2012 20:11

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

google yurt dışına yazmayı denediniz mi? 

Gönderildi : 02/02/2012 22:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&answer=164734  burası yardımcı olacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/02/2012 22:06

(@TahsinSahin)
Gönderiler: 163
Reputable Member
Konu başlatıcı

söylediklerinizi yaptım fakat google red edildi diye mail atıyor ve web yöneticiniz bunu halledecek diyor.

Gönderildi : 06/02/2012 14:35

(@FiratDONMEZ)
Gönderiler: 156
Estimable Member

Merhabalar Oncelikle Basiniz Sagolsun..

Bu konuda yapmaniz gerekenler sirasi ile :

1 Google gorsellerden o resimleri aratip bunlarin hangi SITE ler tarafindan yayinlandigini bir liste haline getirin 

2 Yayinlanan sitelere telefon veya mail yolu ile ulasip bu resimleri web siteleri uzerinden silinmesini isteyiniz. (Zorluk cikaranlar hakkinda mahkeme karari cikartma hakkiniz bulunmaktadir).

3 Daha sonrasinda google ile iletiseme gecerek ( http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&answer=164734 ) bu resimleri sildirebilirsiniz.

Her ne kadar bu islemleri yapmis olsaniz dahi. Genede not olarak soylemek zorundayim maalesef ki internet ortaminda paylasilan birseyi %100 silinecek diye bir durum yoktur.

Cunku siz suanda sadece GOOGLE uzerinden bu islemi yapicaksiniz. Bunun yaninda BING.YAHOO.YANDEX ..vs gibi bir suru arama motorunda da bu resimler mevcut bulunmaktadir.

Not: Benim baktiklarim arasinda www.haber7.com www.haber3.com ve www.aktifhaber.com siteleri bu resimleri halen yayinlamakta.

Gönderildi : 06/02/2012 15:00

Paylaş: