Forum

Otomatik Günce...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Otomatik Güncelleştirme

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@erdoganturkmen)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Domaine bağlı client makinalarım var. Win-7 Güncelleştirme yapacağı zaman administrator şifresi istiyor. Bunu nasıl kaldırabilirim. Sormadan direkt yüklemesi için ? Teşekkürler.

Gönderildi : 06/12/2010 17:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba policy üzerinden aşağıdaki ayarı yapıp dener misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/12/2010 18:17

(@erdoganturkmen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yok hocam onu denemiştim ama olmadı. Yönetici Parolası istiyor hala

Gönderildi : 06/12/2010 18:56

(@erdoganturkmen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ayrıca açıklama kısmında şöle birşey yazıyor hocam.

On Windows 7 : This policy setting has no effect. Users will allways see an Account Control window and require elevated permissions to do either of these tasks.

Windows 7 için geçerli değilmi acaba bu ayar ?

Gönderildi : 06/12/2010 19:05

(@www-rizasahan-com)
_

Evet dediğiniz gibi aşağıdaki seçeneği aktif ettnizmi?Tüm kullanıcıların bu bilgisayarı güncellemesine izin ver.

Varsayılan olarak Windows yalnızca yönetici kullanıcı hesabına sahip kullanıcılara güncelleştirme yükleme izni verir. Ayrıca, standart kullanıcı hesabı olan kullanıcılara da güncelleştirme yükleme izni verebilirsiniz. Bu, daha iyi Internet güvenliği ve ana baba denetimi için kullanıcıların çoğunun standart hesaplar kullandığı bir aile bilgisayarı kullanıyorsanız kolaylık sağlayabilir. Bu seçenek ile standart, yönetici olmayan kullanıcıların güncelleştirme yüklemelerine izin vermeyi seçebilirsiniz.

Tüm kullanıcıların güncelleştirme yüklemelerine izin vermek için, şu adımları izleyin:

1. Windows Update'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi tıklatın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update'i tıklatın.

2. Sol bölmede Ayarları değiştir’i tıklatın.

3. Aşağıdakilerden birini yapın:

• Standart kullanıcıların güncelleştirme yüklemelerine izin vermek için Tüm kullanıcıların bu bilgisayarda güncelleştirme yüklemelerine izin ver onay kutusunu seçin.

• Standart kullanıcıların güncelleştirme yüklemelerine önlemek için Tüm kullanıcıların bu bilgisayarda güncelleştirme yüklemelerine izin ver onay kutusunu temizleyin.

Önemli ve Önerilen güncelleştirmeler için otomatik güncelleştirme kullanıyorsanız, bu güncelleştirmeler, geçerli kullanıcının yönetici olup olmadığına bakılmaksızın yüklenir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/12/2010 19:11

(@erdoganturkmen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aynen o şekilde seçili halde zaten hocam fakat pasif durumda. Ama dediğiniz gibi önemli güncelleştirmeleri direkt kurdu şifre istemeden. Önemli güncelleme kaldırdım öle denedim sorun yok. Benim ilk başka yüklemeye çalıştığım  güncelleştirme Realtek ile ilgiliydi. Özel yükleme olduğundan kabul etmedi demek. Bunu da diğerleri gibi otomatik yaptıramazmıyız acaba 🙂 Biraz tembellik oluyo ama 🙂

Gönderildi : 06/12/2010 19:52

(@www-rizasahan-com)
_

Ms burada aslında olması gerekeni yapıp ,extra isteğe bağlı yüklemelerde yetkisiz kullanıcıyı pasşf kılmak için bu şekilde güzel bir kısıtlama yapmış.Bunun register üzerinden bir ayarı varmıdır bilinmez:))Bu şekilde kaşlmasında yarar var gibi.

Saygılarımla.

Gönderildi : 06/12/2010 19:57

(@erdoganturkmen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Anlaşıldı hocam teşekkürler.

Saygılar.

Gönderildi : 06/12/2010 20:03

Paylaş: