Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet Üzerinden Güvenlik Kameralarını İzlemek

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@fatihbaturalp)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sistemimizde 16 Adet Güvenlik kamerası ve DVR cihazı Bulunmaktadır.Şimdi Ben bu sistemimi İnternet üzerinden izlemek istiyorum.Neler yapmam gerekiyor.

*Modemde Port Açmak Gerekiyor mu?

*İp adresimi Sabitlemem gerekiyor mu ? vs.ne gibi işlemler yapmam gerekiyor.

Gönderildi : 11/11/2010 18:59

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Arkadaşlar sistemimizde 16 Adet Güvenlik kamerası ve DVR cihazı Bulunmaktadır.Şimdi Ben bu sistemimi İnternet üzerinden izlemek istiyorum.Neler yapmam gerekiyor.

*Modemde Port Açmak Gerekiyor mu?

*İp adresimi Sabitlemem gerekiyor mu ? vs.ne gibi işlemler yapmam gerekiyor.

Merhabalar,

Modemde port açmanız gerekli tabi ki bu programdan programa değişiyor hik vision için 5100,5101 portunu açmanız gerekiyor.

ip adresinizi sabitlemeniz gerekiyor ki karşı taraftaki cihaza bağlanıp sıkıntı yaşamadan izleyin.

Daha sormak istediğiniz sorular olursa bilgim dahilinde sorabilirsiniz.

Gönderildi : 11/11/2010 19:12

(@fatihbaturalp)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Cevabınız İçin.Ben Clinet Software 4.10 programını kullanmaktayım.Bunun Portlarını Nasıl Düzenlemek gerekiyor.birde Modemde Kaç Tan Port Açmak Gerekiyor.Bunlar Yapıldıktan Sonra İnternet Üzerinden hangi İp Adresi yazılması Gerekiyor

Gönderildi : 11/11/2010 19:37

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhabalar bu programın port numaralarını internet sitesinden öğrenebilrsiniz TCP5560 UDP 6505 gibi.Dvr cihazınız eğer ortamda DHCP varsa ordan ip alıcaktır yoksa cihazın defaultt bir ipsi vardır manuelinde yazar.Bu ip yi öğrendikten sonra Örn:10.10.10.x nolu ipye modem üzeriden NAT lama yapmanız gerekmektedir.Kural şöyle olucak

Dışardan

TCP 5560

UDP 6505

10.10.10.x ipsine natla

Daha sonra dışardan bu portlara gelicek tüm istekler senin 10.10.10..x nolu DVR cihazına ulaşıcak sende görüntülere tabi:).Kolay gelsin

Gönderildi : 11/11/2010 20:16

(@fatihbaturalp)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Cevaplarınız İçin.yalnız yine olmadı arkadaşlar acaba ben nerede yanlış yapıyorum.Şimdi DVR CİHAZININ İP ADRESİ ==>192.168.1.150.
===>MODEM COMBOMAX TEK PORT MODEM.

===>İp adresimiz sabit .Kamera port ise 8000 olarak geçiyor.Burdan ne yapmak gerekir.Yardımlarınızı Bekliyorum 2 gündür uğraşıyorum arkadaşlar.

Gönderildi : 13/11/2010 21:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bunda genelde tüm makinalarda mantık aynıdır ben guard kamera sistemini kullanıyorum.Öncelikle programı kurarak localde erişim oluyormu ona bakın localde erişip izleme yapabiliyorsanız dış dünydada erişebilrsiniz demektir.

Bazı kameralarda explorer üzerinden izleme yapabilirsiniz uzak lokasyonda bazı kameralarda uzak tarafada yazılım kurmak gerekiyor.Siz localde kurulu olan makina haricinde başka bir makinadan izleme yapbiliyormusunuz?

Sisteminiz hakkında biraz daha detaya girermisiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/11/2010 22:01

(@fatihbaturalp)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sistemizde 16 Kameralı bir DVR Cihazı var bu cihazın sabit ip adresi ve dışarıya ulaşmak için gerekli lokasyonlar var.İp adresimiz sabit bir şekilde alınmıştır.Gerekli Ayarlamalar yapıldığı halde Kameralara ulaşılamıyor.Kameranın PORT u:8000 .Bu şekilde yapılandırmalar nasıl yapılacaktır

Gönderildi : 15/11/2010 00:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Şu sorularıma yanıt verebilirmisiniz?
1-Programın farklı bir lokasyondan izlenme özelliği varmı?
2-Farklı loksyondan izlerken programın kurulması gerekiyormu yoksa internet browser üzerinden izlenebiliyormu?
3-Localde kamera programının kurulu olduğu makina dışında her hangi bir makinadan network üzerinden izleme yapabiliyor musunuz?

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/11/2010 01:46

Paylaş: