Forum

16 Bit Ms-Dos Alt S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

16 Bit Ms-Dos Alt Sistemi Hatası

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
513 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

selamın aleyküm
konuya hemen daha önce sorulmuştu vs. demezseniz
sevinirim..çünkü çok önce sorulmuş ve yazılanları denedim olmadı..

[img] [/img]

Uykarıdaki
resimde de göreceğiniz üzere pc de sürekli bu hatayı almaktayım..
çözümü
ile ilgili denediklerim

1-format
2-combofix
3-regedit den
Wow...vs silme değiştirme falan filan
4-microsoft un sitesinde
döküman vardı bu konu ile ilgili denedim..

farklı bir yöntem var
mı arkadaşlar perişan oldum..

bir çok programı açamıyorum+java vs
de sorun veriyor+program ekle veya kaldıra giremiyorum...

şimdiden
tşk ler

işletim sistemim:
xp sp3 (perfect 2010)

Gönderildi : 01/06/2010 03:49

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Öncelikle perfect vb. eklentili sürümleri kullanmamanızı önereceğim.

http://support.microsoft.com/?scid=kb;tr;314106&x=21&y=11

http://www.tamedos.com/tame/tamehome.htm

Bu çözümleri deneyiniz. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/06/2010 05:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Öncelikle perfect vb. eklentili sürümleri kullanmamanızı önereceğim.

http://support.microsoft.com/?scid=kb;tr;314106&x=21&y=11

http://www.tamedos.com/tame/tamehome.htm

Bu çözümleri deneyiniz. 

farklı sürümü de denedim hatta sp3 den vazgeçip 2 ye ya da eklentisiz sürümü de denedim ancak yine aynı sonuçla karşılaştım ki bu kurulum yaptığım cd ile yakşalık 200 küsür bilgisayara kurulum yaptım ve hala yapmaktayım ve hepsi sorunsuz olarak çalışıyor..çok karışık bir durum donanımsal (ram optik okuyucu  vs) de sorun olabileceğini düşünerek hdd ye farklı bilgisayarlarda da kurulum yaptım ancak nafile değişen birşey yok..

dos ortamından system32 dosyalarını incelemeyi düşündüm ancak orada da 

‹6¸š‰6 šÆÿ™ÿ3í‹6¸š³+¿ašèâöÇ€t2öÇuğèÖşèğè¿"˜¸ )Í

gibi karakterler çıkıyor

Gönderildi : 01/06/2010 15:41

(@EnderAKAR)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Sanırım disk ile ilgili bir problem var. Diski fdisk yada partition magic gibi bir program ile yeniden biçimlendirin ve  bölecekseniz %30 kuralını unutmadan bölün, birde Hd tune programı ile diskin durumunu kontrol edin.

Gönderildi : 01/06/2010 17:11

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Anladım, peki hangi aşamalardan sonra veriyor bu hatayı? Devamlı aynı hata kodu mu geliyor? Diyelim ki ilk sistem kurulumdan sonra da yaşıyor musunuz ve hangi yüklemelerden sonra karşılaşmaya başlıyorsunuz bu hata ile deneme yaptınız mı?

Hata kaynağıyla çok alakalı olabileceğini sanmıyorum ama donanım sürücüleri kaynaklı olabilir mi. Ayrıca söyledikleriniz açısından aklıma gelen en kuvvetli ihtimal Ram problemi olabileceği. Uzun sürelerle ram'leri test edin registerlarında problem görecekmisiniz bakın. Soft testlerde problem görmeseniz bile bence başka ramler ile sistemi bir test edin bence.

Arkadaşın dediği şekliyle disk tablolarıyla alakalı olabileceğini düşünmüyorum ama sizin yaşadığınız ışığında testler için standart prosedürlerin dışına çıkmak gerekebilir bence bunları da test edin. Bu tip problemleri adım adım aşamalarla çözebilirsiniz ancak. Microsoft kaynağında ki register ve bat uygulamalarının çözebileceğini düşünüyorum yinede.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/06/2010 21:28

(@KerimAcar)
Gönderiler: 72
Estimable Member

ilk aklıma gelen bilgisayarda virüs olmasidir. 2. olarakta farkettiğim işletim sistemini D sürücüsüne kurmuşsunuz.

Hangi Proğrami Açtiğinizda Bu hatayi vermekte yazarsaniz daha kesin bir çözüm bulunabilir.

Perfect- TNC gibi işletim Sistemleri Üzerine Eklenti yapildiği için ve bu eklentilerin vermiş olduğu hatalardan da olabilir.

Gönderildi : 01/06/2010 21:43

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sorunu çözdüm arkadaşlar ram slotunu değiştirdim bios pilini çıkarıp biosu 0 ladım daha sonra tekrar ayarlarını yaparak formatladım düzeldi

Gönderildi : 15/07/2010 01:54

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekküler. Zahmetli olmuş biraz.

Gönderildi : 16/07/2010 18:22

Paylaş: