Forum

e mail işareti soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

e mail işareti sorunu

12 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar email adresi yazarken kullanılan @ işareti sadece Alt+Shift+AltGr tuşalarına birlikte basınca çıkıyor daha sonra AltGr tuşuna basınca çıkmıyor.Ctrl+Alt tuşları ile de çıkmıyor. Bölgesel dil ayarları Türkçe klavye dili türkçe ve klavye düzeni Türkçe Q olarak ayarlı ama bir türlü çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 25/09/2009 17:07

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

altgr+Q harfine basınca çıkıyor ve daha sonra aynı yere basınca çıkmıyor mu ?

Gönderildi : 25/09/2009 17:49

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

AltGr + Q tuşuna basınca değil Alt+Shift+AltGr tuşuna basınca oluyor sadece

Gönderildi : 25/09/2009 18:14

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

Hocam klavye ayarlarında bir sorun mu var acaba ? Normalde herkeste ALTGr+ Q ile çıkar @ işareti !

Gönderildi : 28/09/2009 17:07

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Klavye, bölgesel ayarlar ile ilgili ayarları yapıp sorunlar hala devam ediyorsa, xp cdsini cdroma takıp komut satırına sfc/scannow ile işletim sistemini repair  etmenizi öneririm.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 29/09/2009 21:38

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Uğur bey bölgesel dil ayarlarıyla ilgili bir sıkıntı yoktur. İşletim sistemide vistadır. Bu konuda yardımınızı bekliyorum.

Gönderildi : 06/10/2009 12:59

(@MuammerKOSEOGLU)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Yeni bir program kurdunuz mu acaba ?

Eğer bütün ayarlar Default ise Hotkey ayarlarında bir sıkıntı olabilir.,Yani Default  ayarları ile çakışan bir program. Kullandığınız bir programda örneğin ALTGR+Q tuşu için belli bir eylem varsayılan halinde yazılmışsa, program çalışırken microsoft varsayılanı olan komninasyon devre dışı kalır.

Gönderildi : 06/10/2009 14:38

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Muammer bey bilginiz için teşekkür ederim. Bunu nasıl çözebilirim. Birde f klavye düzenine alınca yazıyor. ama q klavye düzenine alınca geri eski haline dönüyor yazmıyor yani. Bunu şimdilik şu şekilde hallediyorum. Alt + Shift  + AltGr tuşlarına  birlikte basarak @ işaretini çıkartıyorum. Dediğiniz gibi eskisi gibi varsayılan kombinasyonu nasıl geri alabilirim.

Gönderildi : 06/10/2009 15:06

(@MuammerKOSEOGLU)
Reputable Member

Sanırım belli bir zamandan sonra bu problemle karşılaştınız. Daha önce kullanabiliyordunuz galiba. Herhangi bir çakışma mevcut olabilir. bunun için çakışmaya neden olan programı bulmak gerekir. Bu problemi yaşamadan önce herhanggi bir program yüklediniz mi ?

Gönderildi : 06/10/2009 15:35

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bilgisayar benim değil kullanıcımın. Büyük bir ihtimalle program kurmuştur. Ama bunu tespit etme noktasında hangisi olduğunu bulmam gerekecek. Başka bir çözümü yok mu bunun.

Gönderildi : 06/10/2009 15:45

(@MuammerKOSEOGLU)
Reputable Member

Bilgisayarı görmeden yorum yapmak zor. Kullanıcıya sorun. Sorunun düzeltilmesini istiyorsa yardımcı olacaktır 🙂

Gönderildi : 06/10/2009 15:49

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Klavye Türkçe standart Q klavye mi?

Gönderildi : 07/10/2009 12:09

Paylaş: