Forum

windows defender y&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows defender yükleme sorunu

28 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,295 Görüntüleme
(@alikaraman)
Gönderiler: 16
Active Member
Konu başlatıcı

windows defenderi yüklemye çalışırken windefend başlatılamadı,sistem hizmetlerini başlatmak için yeterli ayrıcalığınız olduğunu doğrulayın diye uyarı hatası alıyorum lütfen yardım.yönetici hesabıylada aynı sorunu yaşıyorum

Gönderildi : 12/07/2009 19:49

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Öncelikle forum kurallarını okuyunuz ve başlığınızı bu şekilde düzenleyiniz. Mevcut sisteminiz hakkında gerekli bilgileri veriniz. (Vista, Xp , Sp durumu, v.b. )

Gönderildi : 12/07/2009 22:42

(@alikaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

windows xp sp3 kullanıyorum.ayrıca sistemimde symantec kurulu sorun ondan kaynaklı olabilrmi.tşk. 

Gönderildi : 13/07/2009 00:01

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Bir OS üzerinde aynı işi yapan iki antivirüs programının kullanılması her zaman sorun oluşturmaktadır. Windows Defender da bir antivirüs programıdır Symantecde. Bu nedenle birinden birini kullanmayı tercih etmelisiniz. Aksi takdirde ya Defender kullanamasınız veyahut Symantec kullanamazsınız.

Bu nedenle eğer Windows Defender kullanmak istiyorsanız sisteminizden symantec antivirüs programını tamamen kaldırmalısınız.

Not : Başlık değişimi ve sistem bilgisi için teşekkürler. Böylelikle sorununuza cevap bulmak daha kolay oldu.

Gönderildi : 13/07/2009 20:23

(@alikaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız için tşkler.Ancak sistemimde Symantec_Endpoint_Protection_11.0.1000.1375 kurulu ve unıtanstall yapmaya kaltığımda benden şifre istiyor bende şifreyi bilmiyorum bu programı nasıl kaldırabilirim.

Gönderildi : 14/07/2009 04:00

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Symantec Endpoint Protection genellikle bir yönetim konsolu üzerinden kurulur ve buradan gerekli policyler ile kilitlenir. Uninstall işleminide yine konsol üzerinden yapabilirsiniz. Fakat password unutulması veya password olmadan remove etmenin en kolay yolu remove tool kullanmaktır. Ancak hatırlatmadan geçmek istemiyorum. Remove tool programları zaman zaman sistem sorunlarınada neden olmaktadır.Bu link üzerinden remove tool indirebilirsiniz.

Gönderildi : 14/07/2009 19:08

(@alikaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba symantec programını kaldırdım ama widows defenderi halen kuramıyorum windefend hizmeti başlatılamadı.sistem hizmetlerini başlatmak için yeterli ayrıcalığınızın olduğunu doğrulayın diye hata veriyor.tşk.

Gönderildi : 15/07/2009 04:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Windows firewalı kapatıp denermisiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 15/07/2009 04:51

(@alikaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

windows güvenlik duvarını kapatıp denedim ama sorun çözülmedi.başka deneyebiliceğim bir şey varmı.

Gönderildi : 15/07/2009 15:37

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Sistemde servislerin çalışmasını engelleyen sp tarzı malvarele olabilir.spyware kurup tarayıp tekrar denermsiniz.Ayrıca event viewera düşen hata nedir?

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 15/07/2009 17:38

(@alikaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba defender sorunana ek olarak ilk internet expoleri açarken açılşta şifre nasıl koyabilirim,benim istediğim içerik etkinleşme ayarlarından yapılan kısıtlama değil tşk.

Gönderildi : 15/07/2009 17:41

(@alikaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba ürün .ürün windows defender-hata 1920 hizmet başlatılamadı.sistem hizmetlerini başlatmak için yeterli ayrıcalığınız olduğunu doğrulayın bir de olay kimliği 11708 defender yükleme başarısız oldu diyor.

Gönderildi : 15/07/2009 17:52

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Yukardaki postuma ek olarak windows updateleri yapmanız gerekli.Tüm updateleri yapın ve kurulumu tekrar deneyin.

Gönderildi : 15/07/2009 18:21

(@alikaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

Uğur bey merhaba sistemimi daha dün güncelledim ayrıca otamatik güncelleştirmelerde açık bu yüklemeyi ayrıca güvenli modda bile denedim sorun aynen devam ediyor acaba diyorum police ayarlarından kaynaklı olabilirmi tşk. 

Gönderildi : 16/07/2009 04:02

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Ortam hakkında biraz bilgi alabilirmiyim.DC varmı ve clientamı yğklemey çalışıyorsunuz bunu yoksa local bir pc mi? Servisleri açın (services.msc) windows deffender servisini logon tabına gelin ve this account kısmına gelin administrator hesanını girin ve admin şifresini yazın.Daha sonra servisi restart edin.Windows deffenderi yüklemeyi deneyin.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 16/07/2009 04:13

(@alikaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

Uğur bey bu bir local pc şu anda verdiği hata kodu hata0x80070005:erim engellendi

Gönderildi : 16/07/2009 05:02

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Bu hata windows defender devre dışı kaldığı için vermekte.Üst postta yazılanları uyguladınız mı?Bu hatayı nerde veriyor ekran görüntüsünü paylaşabilirmisin.

Gönderildi : 16/07/2009 05:25

(@alikaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

Uğur bey ekran görüntüsünü forma yapıştıramıyorum eğer mail. adresinizi verirseniz oraya atabilrim

Gönderildi : 16/07/2009 05:42

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba

http://www.cozumpark.com/forums/thread/46223.aspx resim ekleme ile ilgili bakabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 16/07/2009 15:52

Sayfa 1 / 2
Paylaş: