ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

HP Z820 Ağ Bağdaştırıcı Sorunu Hk

Son Mesajınız 08-17-2017, 10:56 Resul SOYDAŞ tarafından gönderildi. 2 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  08-16-2017, 14:12 517776

HP Z820 Ağ Bağdaştırıcı Sorunu Hk

Merhaba Arkadaşlar, HP Z820 bilgisayarda Windows 7 yüklü.Donanım olarak 2 adet Ağ Bağdaştırıcıs mevcut.Domain ortamında bağlı olan ağ bağdaştırıcısı ortadan kayboldu.Bios girdim Nic Adator olarak 2 adet gozukuyor.Bios Update yaptım ancak Windows 7 Aygıt yonetici altında sadece 1 adet ağ bağdaştırıcısını goruyor.Fakat soyle bir durum oldu.Domain'e bağlı olan ve Kaybolan ağ bağdaştırıcısının ipsini diğer bağdaştırıcıya tanıtmak istediğimde 2 Adet Ağ Bağdastırıcısınız var Diğer Ağ kartınızda bu ip tanıtılmıs bunu değiştirmek istiyormusunuz diye soruyor.Yani Windows 2 Adet olarak goruyor ama ne ben Aytgı yoneticisinde nede Ağ Bağtastırıcılarında bu kartı goremiyorum.Eğer Donanımsal sorun olsa Windows İp Diğer ağ kartına tanıtmak istediğimde bana diğer kartı kullanamayacaksınız dememesi lazımdı diye dusunuyorum.Sorunu Kaynağı ne olabilir Nasıl cozebilirim ? 

Teşekkürler.

•  08-17-2017, 10:20 517814 Cevap 517776

Cevap : HP Z820 Ağ Bağdaştırıcı Sorunu Hk

Cmd komut ekranından ipconfig komut çıktısını paylaşabilir misiniz?

Kişisel Bir Olay: ZulfuMehmet.Com
  •  08-17-2017, 10:56 517818 Cevap 517814

Cevap : HP Z820 Ağ Bağdaştırıcı Sorunu Hk

Regeditten Kaybolduğunu söylediğiniz Ağ Kartına ait bilgileri (IP,DNS,GW) temizleyerek diğer Network Kartına aynı IP'yi verebilirsiniz. Bu arada neden Statik IP ile uğraşıyorsunuz?

RSS haberlerini XML olarak görüntüle