Forum

İngilizce Kursu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İngilizce Kursu önerileriniz.

49 Yazılar
27 Üyeler
0 Likes
3,175 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ;

İngilizce kursu öneri ve yorumlarınızı paylaşmanızı rica ederim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/08/2010 16:56

(@cihanacikgoz)
Gönderiler: 180
Reputable Member

Merhaba Ufuk Bey,

İngilizce kursuna gitmiş biri olarak size önerim diyalogue dersanesi. Bu kursun güzelliğine gelecek olursam konulmaya dayalı bir sistemleri var. Diğer kurslardaki gibi kitaba bağlı kalıp , sizin öğrenip öğrenmediğinizi pek önemsemiyorlar. English Time bu şekilde eğitim veriyor. Reading - Writing - Grammer gibi her biri 30 saatten oluşan saçma bir sistem. Diyalogue kursuna ben Almanca için de gittim. Tavsiye ederim.

Gönderildi : 23/08/2010 18:45

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Fiyat olarak nasıl?

Gönderildi : 23/08/2010 18:50

(@cihanacikgoz)
Gönderiler: 180
Reputable Member

Geçen sene gittiğimde ben 5 -7 arası gidiyordum. Bu saat aralığı fazla talep görmediği için yanlış hatırlamıyosam kurbaşı 750 filandı. Ancak saat 7 ile 10 arası yoğun oluyor bu aralığın fiyatı 900 küsürlü olabilir. Tabiki bunlar tahmini. Görüşmeye giderseniz fiyatta uygunluk da yapabiliyorlar.

Gönderildi : 23/08/2010 19:26

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler. Başka öneriler gelecek mi bekleyelim biraz. Bende araştırdığımda dialogue'un iyi olduğunu öğrendim.

Gönderildi : 23/08/2010 19:32

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Ufuk istediğin kursa git, Pratik yapmazsan yalan o iş. Bol bol kullanman lazım.

Gönderildi : 23/08/2010 20:23

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Bi yerlerden başlamak lazım Erdem.

Gönderildi : 23/08/2010 20:37

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Amerikan Kültür Derneği  tavsiye ediliyor..

Yalnız kurum ingilizce eğitimi 1. 2. 3. 4. kur diye ayırmakta   * Konuşma tarafında ne gibi farklılıkları var onu özellikle sor

Mümkünse şu şartı sunan bir yer olsun

- Eğitim sonu garantisi veren yerler var 

-Öğrenmediğin haliyle kurs tekrarı veriyorlar

Gönderildi : 23/08/2010 21:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

kursa vereceğin ücreti hesapla, tutarsa ingiltere'ye veya amerika' ya git ufukcum

Gönderildi : 23/08/2010 22:43

(@GurcanCOLAK)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Merhaba;

Bende Bu Konuyu Uzun Zaman Araştırdım. Sağolsun Bir Kıvanç Hoca Vardı Çok Yardımcı Oldu Ama Yaklaşık 1 Yıldır Kendisne Ulaşamıyorum. Aşağıdaki Linkte Alternatif Bir Yer Var. Biraz Enteresan Bir Kurs, Öğrencilerini Mülakatla Seçiyor ve Herkesi Almıyormuş, Vaktim Olmadığı İçin Uzun Süreli Araştırıp Kendileriyle Görüşemedim. Umarım İşine Yarar.

http://www.ingilizceegitimi.com/

Gönderildi : 24/08/2010 12:21

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Evet Ufuk, Bir yerden başlamak elbette lazım ama başladıktan sonra devam etmek, disiplin şart. Ben Sakarya'daki Amerikan Kültür Derneğine gitmiştim 2006-2007 yılında ilk 2 kur hocamız iyiydi. Hatta zamanı olana bir dil alana 2. dilin ilk kuru hediye 2 kur alana 1 kur hediye gibi kampanyaları vardı. Franchise bir sistem her şubede farklılıklar olabiliyor. Bizim ilk 2 kur hocamız iyiydi. 3. kurdaki hoca yüzünden kursu bıraktım. Başka hoca da yok. =)) Tek hocaya talim.

Sonra o yıllarda bol bol Sosyal Network sitelerine takıldım. Dünyanın her yerinden 40-50 arkadaşım vardı. Yani pratik. Ama ne oldu askerlik girdi hadi bir kısmını Topkapı Sarayında geçirdik. Şive farklarını gördük. Şimdi ne oldu. Sakarya'da ingilizcede uzak. Pufff uçtu gitti. =))

Merhaba;

Bende Bu Konuyu Uzun Zaman Araştırdım. Sağolsun Bir Kıvanç Hoca Vardı Çok Yardımcı Oldu Ama Yaklaşık 1 Yıldır Kendisne Ulaşamıyorum. Aşağıdaki Linkte Alternatif Bir Yer Var. Biraz Enteresan Bir Kurs, Öğrencilerini Mülakatla Seçiyor ve Herkesi Almıyormuş, Vaktim Olmadığı İçin Uzun Süreli Araştırıp Kendileriyle Görüşemedim. Umarım İşine Yarar.

http://www.ingilizceegitimi.com/

Ben bu tarz yerlere pek güvenemiyorum. Belki kendimle alakalı bir durum ama. Yazılanlara bakacak olsaydık sektördeki en basitinden alanımız olan Sistem Network tarafında tanınmış ya da tanınmamış eğitim kurumları neler atıp tutuyor. Hangisi doğru çıkıyor? Tartışılır. Saygılarımla.

Gönderildi : 24/08/2010 15:00

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Paylaşım ve fikirleriniz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/08/2010 13:47

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

kursa vereceğin ücreti hesapla, tutarsa ingiltere'ye veya amerika' ya git ufukcum

Alper hocam'a katılıyorum tabi yabancı dil ancak yurtdışında öğrenilir burda ne kadarda öğrenilse sadece kurs içinde olur dışarda eskiye devam 🙂

Gönderildi : 25/08/2010 14:45

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Alper hocam'a katılıyorum tabi yabancı dil ancak yurtdışında öğrenilir burda ne kadarda öğrenilse sadece kurs içinde olur dışarda eskiye devam 🙂

Tabi çalışan insanların yurtdışına çıkışı ne kadar mümkünse eminim Ufuk arkadaşımızın da o kadar müsaittir. Yurtdışında en az 6 ay kalması lazım ki dediğiniz şekilde öğrenebilsin. Hiç bir işletme, eğer kendi çıkarı yoksa "hadi değerli elemanım benim sen İngiltere'ye, Amerika'ya ya da Malta Adasına veya bilimum İngilizce öğrenilesi yerlerden birine git te 6 ay kal ingilizce öğren" demez. Ya da siz "Müdürüm bana bi 6 ay müsade et de. Ben bi ingilizce öğrenip geleyim." =))) Kovulduktan sonra mümkündür. O yüzden tek seçenek Türkiye ve Türkiye'deki seçenekleri önermekte yarar var. Sonra yapacağın iş; Her hafta sonu Topkapı Sarayı, Ayasofya, Dolmabahçe gibi yerlerde turistlerle takılmak. Yardımcı olmak vb..

Saygılarımla.

Gönderildi : 26/08/2010 15:40

(@doganbayraktar)
Noble Member

Tabi çalışan insanların yurtdışına çıkışı ne kadar mümkünse eminim Ufuk arkadaşımızın da o kadar müsaittir. Yurtdışında en az 6 ay kalması lazım ki dediğiniz şekilde öğrenebilsin. Hiç bir işletme, eğer kendi çıkarı yoksa "hadi değerli elemanım benim sen İngiltere'ye, Amerika'ya ya da Malta Adasına veya bilimum İngilizce öğrenilesi yerlerden birine git te 6 ay kal ingilizce öğren" demez. Ya da siz "Müdürüm bana bi 6 ay müsade et de. Ben bi ingilizce öğrenip geleyim." =))) Kovulduktan sonra mümkündür. O yüzden tek seçenek Türkiye ve Türkiye'deki seçenekleri önermekte yarar var. Sonra yapacağın iş; Her hafta sonu Topkapı Sarayı, Ayasofya, Dolmabahçe gibi yerlerde turistlerle takılmak. Yardımcı olmak vb..

Saygılarımla.

Bence bu kadar iddalı konuşmasanız daha iyi olur erdem bey :))

Şahsen ben örneğini gördüğüm için konuşuyorum bir arkadaşımız amerikaya dil eğitimi için gitmişti ve bir yılı aşkın bir süre burada durdu türkiyeye döndüğünde tekrardan başalmıştı

Gönderildi : 26/08/2010 17:11

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Doğan bana bey demene gerek yok. Erdem kâfi. 

Orada ince bir nokta vardı aslında. "Eğer kendi çıkarı yoksa" diye. Onun dışında bana pek mümkün gelmediğini ifade ettim. İşletmeler kendi çıkarları için olmazları olur yapıyorlar. O yüzden öyle bir cümle yazdım. Saygılar.

Gönderildi : 26/08/2010 17:26

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Dil öğrenmek için yurtdışına gitmek bana çok mantıklı gelmedi.Gideceğim geleceğim aynı işe geri başlayacağım.Komik:) İstisna olmuş Doğan Bey sizin arkadaşda.Ama bir gerçek var ki

istisnalar kaideyi bozmaz 🙂

Gönderildi : 26/08/2010 17:32

(@doganbayraktar)
Noble Member

Evet belki haklısın ama şöyle bir durum da var şirketin kendi çıkarı da yoktu bu durumda bu arkadaş bizde başladıktan sonra tekrar amerikaya dönüş yaptı tabi bu sefer durum biraz farklı oldu çünkü bu sefer daha çok kalacağı için başka bir arkadaş yerine aldık ama geri gelirse eğer tekrar buraya da gelicekmiş tabi ekstra bilgi 😀

Böyle şirketlerde mevcut :))))

Gönderildi : 26/08/2010 17:35

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Evet belki haklısın ama şöyle bir durum da var şirketin kendi çıkarı da yoktu bu durumda bu arkadaş bizde başladıktan sonra tekrar amerikaya dönüş yaptı tabi bu sefer durum biraz farklı oldu çünkü bu sefer daha çok kalacağı için başka bir arkadaş yerine aldık ama geri gelirse eğer tekrar buraya da gelicekmiş tabi ekstra bilgi 😀

Böyle şirketlerde mevcut :))))

Allah bize de öyle şirketler nasip etsin. =)) Böyle bir şirkette ben Rusça ve Çince dillerinden birini de aradan çıkartmak isterdim o zaman. Nasılsa şirket okeyliyor. =)) 1 sene Çin, 1 sene de Rusya. Tamam işte İngilizceden sonra en önemli diller cepte. Saygılar.

Gönderildi : 26/08/2010 17:42

Sayfa 1 / 3
Paylaş: