Forum

.dvr uzantılı dosya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

.dvr uzantılı dosyaları encode etmek .dvr uzantılı güvenlik kamerası kayıtlarını convert etmek

40 Yazılar
12 Üyeler
0 Likes
2,796 Görüntüleme
(@metingungor)
Gönderiler: 39
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar forum hayırlı olsun,Emeği geçenlerede teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Bu bölümdede siftah benden olsun diye, uzun zamandır uğraştığım bir öesele ile ilgili sorum şöyle:

güvenlik cameraları ile çekilen .dvr uzantılı dosyaları mpeg,avi vb.standart formatlara dönüştürebilmek istiyorum,

denediğim şeyler şunlar !

1- Uzantıları elle değişmek .avi,.mpeg gibi

2- 15-20 çeşit video encoder ile başka formatlara dönüştürmeyi denedim,

3- Screen capture programlarıyla , güvenlik programı ile oynatım yaparken kaydetmeye çalıştım,

4- Bilgisayara onyüzmilyon çeşit:) codec yükleme,

5- Kartın teknik servisi ile görüşme ( cevap: sadece kendi programı ile izlenir dediler! Dönüşüm hakkında bişey bilmiyorlar)

Sonuç: Başarısız !!

Denemediğim bir tek el kamerasıyla monitörden çekim kaldı:)

evet Beni bu dertten kurtaracak bi arkadaş varsa çay ısmarlıyacağım söz..

Gönderildi : 10/03/2008 00:46

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

3. madde kesinlikle işe yaramalı...

camtasia ile denersen çözüm olacaktır.....

Gönderildi : 10/03/2008 01:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32955

Merhaba

http://www.deskshare.com/Resources/articles/dmc_DVRMS.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/03/2008 01:20

(@metingungor)
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevaplara teşekkür ederim,

eser hocam, bu programıda denedim enteresan bir şekilde görüntünün olduğu bölümler koyu füme renkte kapalı olarak  görünüyor.

hakan hocam: (dvr uzantısı- dvr-ms farklı uzantılar) uzantılar daha önce benide yanıltmıştı  bunuda denemiştim..

Gönderildi : 10/03/2008 02:00

(@YasirTEZOL)
Gönderiler: 3
New Member

merhaba

Total video convert programını denediniz mi? aynı işlemi ben o programla çözdüm

Gönderildi : 10/03/2008 15:49

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

kart ve yazilim hakkinda bilgi verebilir misiniz ?

Gönderildi : 10/03/2008 22:48

(@metingungor)
Eminent Member
Konu başlatıcı

1-totalı denemedim galiba , deneyip bildireceğim.

2- aslında kartın bir önemi olduğunu sanmam, mesele dosya uzantısı meselesidir.

çin malı ,4 kanal bir kart bu as-105 diye geçiyor, Çince bilsek bu işi çin sitelerinden çözecez ama:)

Gönderildi : 11/03/2008 00:18

(@metingungor)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Malesef ! total converter'da çevirmedi.

Gönderildi : 11/03/2008 02:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

biraz bakınca bu kartların sonuçta bir sıkıştırma formatı kullandığı kesin . DVR genel bir tabir kalıyor burada , yani aslında kullandığı codec i bulmak sorunu çözecektir. yazılım ın yüklü olduğu pc de gomplayer gibi bir player ile denediniz mi .

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/03/2008 03:00

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Bu işlemler için güvenlik kameralarının yanında özel programları gelir ve orjinal codecleri yüklüdür. Bu nedenle üreticiden talep etmeniz gerekir.

Arkadaşlar forum hayırlı olsun,Emeği geçenlerede teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Bu bölümdede siftah benden olsun diye, uzun zamandır uğraştığım bir öesele ile ilgili sorum şöyle:

güvenlik cameraları ile çekilen .dvr uzantılı dosyaları mpeg,avi vb.standart formatlara dönüştürebilmek istiyorum,

Gönderildi : 11/03/2008 13:32

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

dvr kart, IOMA 8104 50 FRAME 4 KANAL DVR AS-105 ise codec H264

Gönderildi : 11/03/2008 14:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

http://en.wikipedia.org/wiki/H.264

http://www.topvideopro.com/software/video_converters/h264-converter.htm

http://www.vcodex.com/h264mpeg4/index.html

Gönderildi : 11/03/2008 16:38

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Zannediyorum ki dosya boyutundan dolayı böyle bir uzantı kullanıyorlar. Bende benzeri bir problem yüzünden uzun süre uğraştım converterlar için fakat olmadı.Yalnız şöyle bir seçenek buldum. Record eden yazılım sadece dvr uzantılı kayıt yapmıyor gerekirse avi olarakda kaydedebiliyordu.

Bende belirlediğim bölgeyi seçtim ardından farklı kaydet ile avi uzantısında kaydettim. Doğru codecleride yüklediğinizde çalışıyor. Boyut biraz büyümüş olsada problemi bu şekilde çözdüm. Yazılımınızda bu desteğin olup olmadığını kontrol edin.

Gönderildi : 12/03/2008 13:30

(@metingungor)
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar:

ilginize ve cevaplarınıza çok teşekkür ederim, fakat malesef codec h264 değil, her ne kadarda böyle olduğunu söyleselerde bu değil, avi olarakta kayıt yapmıyor sadece bilemediğimiz bu codec le yapıyor,

ben size en güzeli 2 dakika civarında bir kayıtı upload edeyim eğer vaktiniz varsa bu çok daha güzel olacak hepinize selamlar..

http://rapidshare.com/files/98925518/08-03-10-08-00-29-01.rar.html

Gönderildi : 12/03/2008 15:07

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Sisteme yüklediğiniz tüm codec ve oynatıcılarını kaldırınız.Sonrasında sisteme  Cyberlink Power Director yazılımını yükleyiniz.Sonrasında K-lite Codece Mega Pack yükleyiniz.Sonrada Cyberlink ile çevirmeye çalışınız.

Gönderildi : 12/03/2008 15:47

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

Dönüştürmek istemenizin sebebi nedir acaba? Başka bilgisayarda da seyredilmek istenmesi ise dvr player ile bunu yapabilirsin 

Gönderildi : 13/03/2008 20:01

(@metingungor)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sinan bey;

Dvr Playerda oynatılabiliyor fakat diyelim, 1 dakikalık bir görüntü  savcılığa veya polise veya Firma yetkilisine teslim etmemiz gerekiyor, dvd kayıtları 1 saatte bir paketleme yapmakta,

59 dakikalık görüntü ile boşuna hammallık yapacağımıza ve 60-70 mb lık bir dosyayı internet ortamına taşıyacağımıza neden bu işi 1 mb ile halledemiyelim yani mail  yolu ile bile rahatça paylaşılabilmek varken neden???

Diğer bir husus ise dosyayı dvr formatıyla birine yollasak dvr player olmadan kesinlikle seyredemeyecek, en önemlisi ise dvr playerda tam ekran oynatamayacaktır !

son bir hususta neden vatandaş vcd veya dvd playerı varsa bilgisayarda seyretmek için player mlayer kurup küçücük ekranda izlesinki?

Tabi yukardakiler bahanesi işin ama, bunlar sebep sayılmazmı?

Esas olanda şudur '' Kafama fena takıntı oldu'' Bu işi bir Şekilde bitirmem lazım..

selamlar sizlere

Gönderildi : 14/03/2008 03:55

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

merhabalar...

kartın yazılımı bu işi çözer yapabilecek başka bişi yoktur. kartın yazılımı delphi ile yazıldığı için dolayısı ile codecleri de kendine özgü. tek çaren yazılım. ömer abininde bahsettiği gibi.

Gönderildi : 14/03/2008 15:06

(@metingungor)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bir yöntem buldum galiba,

iyice deneyip burada açıklayacağım,

Gönderildi : 24/03/2008 00:25

Sayfa 1 / 3
Paylaş: