Forum

Erp Yazılım Tavsiye...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Erp Yazılım Tavsiyesi

55 Yazılar
29 Üyeler
0 Likes
13.6 K Görüntüleme
(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Firmamızda şuanda Netsis Entegre yazılımı kullanılıyor.Bu yazılım özelikle raporlamada çoğu ihitiyacımızı karşılamıyor.Bunun yerine farklı yazılımlar için araştırma yapıyorum.Bununla ilgili tavsiyelerinizi alabilirmiyim.

Üretim yapan bir firmayız,onun için stok takibi çok önemli,

Program desteğinde sorun yaşamayacağımız ve maliyetli olmayacak bir yazılım

Bütün yılları tek yerden inceleyip raporlama yapabileceğimiz bir yazılım,

Alınabilecek bütün raporların program içerisinden alınması yani özel rapora gerek kalmadan her türlü raporlama yapabileceğimiz bir yazılım, 

olması gerekiyor.

Teşekkürler 

Gönderildi : 23/06/2015 17:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Her ERP kendini ekonomik olarak satar sonradan kullanılan lisans, donanım, yapılandırma maliyeti derken yüksek giderler ortaya çıkar. Bu nedenle ekonomik olarak kaldıracak seviyede bir yerdeyseniz SAP hariç gerisi teferruat.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/06/2015 22:38

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Yavuz Hocam sql server reporting services ten kastınız nedir anlayamadım?

Rıza hocam SAP maliyeti çok ağır gelebilir.Workcube diye bir yazılım duydum baya kapsamlı bir yazılım imiş.Onu araştırıyorum sizinde farklı altarnatifler hakkındaki görüşlerinizi almak istiyorum.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 24/06/2015 11:12

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Raporlama ihtiyacınizi diger erp yazılımlarıda karsilamayacaktir.

Merkezi ve maliyeti olmayan en iyi çözüm sql server reporting services olacaktır. 

Hocam bu arada forumdaki makalenizi okudum.Sql server reporting services konusunu detaylı anlatmışsınız.Elinize sağlık. 

Gönderildi : 24/06/2015 11:25

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

Nebim V3 Üretim modülü sanırım işinizi görür. İncelemenizi tavsiye ederim. 

Gönderildi : 24/06/2015 12:18

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

CANIAS ve Workcube hakkında bilgi sahibi olanlar var mı acaba...

Gönderildi : 25/06/2015 20:56

(@www-rizasahan-com)
_

IAS kullanmaktayız ancak ERP istiyorsanız bu SAP olmalı. Malum ucuz etin yahnisi olmuyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/06/2015 11:31

(@mehmetozpinar)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Rıza bey merhaba,

IAS eksi yönleri nedir? Bizde araştırma içindeyiz ve IAS listemizde mevcut. Bilgi verirmisiniz? 

Gönderildi : 26/06/2015 12:03

(@www-rizasahan-com)
_

İlk alımda fiyat makul. Sonrasında alınan lisans maliyeti yani kullanıcı başına lisans maliyeti. Ayrıca satınalma sonrası danışmanların gelip uyarlama sürecindeki saat başı ücret. Kullanıcı dostu olmayan kullanım arayüzü. Bunlar başlıca nedenleri. Bence sektörünüz üzerinden yürümenizde yarar var. Sizin sektörde erp kullanan firmalar ile iletişime geçip bilgi alabilirseniz bunlar arasında popüler olan yazılıma yürümenizde yarar var.

Gönderildi : 26/06/2015 12:11

(@mehmetozpinar)
Gönderiler: 125
Estimable Member

İlk alımda fiyat makul. Sonrasında alınan lisans maliyeti yani kullanıcı başına lisans maliyeti. Ayrıca satınalma sonrası danışmanların gelip uyarlama sürecindeki saat başı ücret. Kullanıcı dostu olmayan kullanım arayüzü. Bunlar başlıca nedenleri. Bence sektörünüz üzerinden yürümenizde yarar var. Sizin sektörde erp kullanan firmalar ile iletişime geçip bilgi alabilirseniz bunlar arasında popüler olan yazılıma yürümenizde yarar var.

Evet benimde dikkatimi çekmişti kullanıcı lisans maliyeti ve sonrası. Tek cazibesi java olması sanırım.

İplik üretimi yapan bir şirketiz, kumaş üretimi odaklı program çok ancak doğrudan iplikle ilgili bir yazılım yok.

Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim. 

Gönderildi : 26/06/2015 12:44

(@www-rizasahan-com)
_

Valla birazda bu işe özel yazılım firmaları var onlara yönelmelisiniz. Tabi bu yazılım ile erp olarak değilde üretimdeki her işi kontrol altına alabilirsiniz. Doruk otomasyon. Yerli ve adam gibi yazılım yapan firma. Ancak burada da muhasebe, ik, v.s. gibi modüller yok. Ancak Erp+Doruk otomasyon olabilir. İş emirleri, üretim takibi noktasında konuşabilirler.

Gönderildi : 26/06/2015 13:14

(@bedirhantaniyan)
Gönderiler: 12
Eminent Member

Tekstil sektöründe Erp süreci çok sancılı geçiyor eğer rapor konusunda beklentiniz yüksek ise yaz evi firmasına ait REPX denilen raporlama modülü var çok işinize yarayabilir. ERP yazılımını değiştirmek istiyorsanız tekstil sektöründe yazevi haricinde gerisi yalan. SAP konusuna gelirsek şayet tekstil sektöründe sizi çok zorlar bıtkınlık yaratır.

Gönderildi : 26/06/2015 14:49

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Rıza hocam canias ı otomatik olarak eledim:)

Biz Kalite Kontrol,Üretim,İşemri,Depo,CRM,BakımOnarım,Fatura,Muhasebe hemen hemen bütün modulleri kullanıyoruz.

Netsis te her yılın şirketi ayrı database te olduğu için çok zor raporlama yapılıyor.Son 3 yıllık bir istediklerinde sorun oluyor.Bütün yılları içinde tutan devir olmayan bir program olması gerekiyor.Workcube öleymiş demo için gelicekler.İnceleyip bilgi veririm sizlere.

Başka alternatif var ise onlarada bakmakta fayda var.

Gönderildi : 26/06/2015 16:53

(@www-rizasahan-com)
_

Demoda aldanmayın derim. Satış ekiplerinde çok iyi uzmanlar oluyor ürünü güzel parlatıp boyayıp üst yönetimi de ikna ediyorlar. Kesinlikle ürünü kullanan yerleri yerinde ziyaret edin. Dergilere çıkmalar, reklamlar v.s. hava civa genelde.

Gönderildi : 26/06/2015 18:49

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hocam 2 programla ilgili fiyat aldım.

Canias ve workcube fiyatları birbirine çok yakın ve yüksek rakamlar.Destek kısmındaki ücretlerde göz korkutucu.Netsis Enterprise ile ilgilide fiyat geldi bakalım sonuç nasıl olacak? 

Gönderildi : 24/07/2015 14:51

(@www-rizasahan-com)
_

Hayırlısı diyeyim. Satan firmanın danışman kalitesi önemli. Aldıktan sonraki gün saat adam ücreti ve lisans ücretini pas geçmeyin derim.

Gönderildi : 24/07/2015 18:49

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hocam ,

Aslında bana workcube biraz daha mantıklı geliyor.Şöyle açıklayayım mesela netsis te depo otomasyonu,barkod yazılımı ilave ücret,e-fatura e-defter ilave ücret,ufrs istiyosun ilave ücret yani herşeye para istiyor.Yıllık versiyon anlaşmasıda yapıyor ordanda para alıyor.İlave kullanıcı için para alıyor.

Workcube'ta kullanıcı sınırsız.Web tabanlı olduğu için tablet linux akıllı telefonlarda çalışıyor.Ve yıllık anlaşmasını yaptığın zaman hertürlü yeni çıkan modül içerisinde ücretsiz sunuluyor.Sadece servis ücreti kısmı biraz düşünüdürüyor,onun içinde farklı bir şekilde yardımcı olacakmış firma.

Bakalım Hayırlısı 

Gönderildi : 13/08/2015 12:56

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Tiger Enterprise yada J-Guar öneririm ,bildigin üzere 1-2 senedir Netsis = Logo demek .

Gönderildi : 28/08/2015 04:14

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

3 program arasında kaldık.Uyumsoft hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa fikirlerini söyleyebilir mi?

Diğer seçenekler Canias ve Workcube.

Yorumlarınızı ve fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 15/10/2015 11:45

Sayfa 1 / 3
Paylaş: