Forum

ITIL Eğitimi ve Kur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ITIL Eğitimi ve Kurs

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,245 Görüntüleme
(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye
Konu başlatıcı

Merhaba portal sakinleri,

Sizden ITIL eğitimi alan var mı? Eğitimle ilgili kısa bir bilgi verebilir misiniz? Eğitimi almak için hangi kursu ve hocayı tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 30/12/2008 00:11

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Murat;

Bu konu hakkında bende ilgileniyorum yakın bilgisine güvendigim bir büyügüm bu konu için www.lostar.com dan Murat LOSTAR ın  çok yetkili oldugunu sölemişti.

Bilgi alınabilir bence..

Selametle..

Gönderildi : 30/12/2008 03:53

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Bu kavramları pratik hayata geçirmeyi hedefleyen HP; ITIL V3 Temelleri ve Sertifikasyon Eğitimini, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da sizlere sunmaktan gurur duyar. ITIL V2 gibi, yine 'en iyi deneyimler' baz alınarak derlenen ITIL V3, 30 Mayıs 2007 tarihinde duyurulmuştur. Sertifikasyon ile ilgili broşürümüze buraya tıklayarak  http://www.hp.com.tr/emailing/Sep07/UC410S_ISO_20000_Consultants_and_Internal_Auditors_Course.pdf ulaşabilirsiniz. 

HP Eğitim Hizmetleri

2009 ITIL Temelleri V3 Eğitimleri - İstanbul

Kurs Kodu

Kursun adı

Yer

Süresi

Günler

Fiyat USD

Açıklamalar

HF421S

ITIL Temelleri V3

İstanbul

3 gün

7-9 Ocak 2009

$1.100

Opsiyonel sınav bedeli 250 USD.  Eğitim dili   TÜRKÇE

HF421S

ITIL Temelleri V3

İstanbul

3 gün

11-13 Şubat 2009

$1.100

HF421S

ITIL Temelleri V3

İstanbul

3 gün

25-27 Şubat 2009

$1.350

Opsiyonel sınav bedeli 250 USD.  Eğitim dili   İNGİLİZCE

HF421S

ITIL Temelleri V3

İstanbul

3 gün

18-20 Mart 2009

$1.100

HF421S

ITIL Temelleri V3

İstanbul

3 gün

15-17 Nisan 2009

$1.350

HF421S

ITIL Temelleri V3

İstanbul

3 gün

6-8 Mayıs 2009

$1.100

HF421S

ITIL Temelleri V3

İstanbul

3 gün

3-5 Haziran 2009

$1.350

HF421S

ITIL Temelleri V3

İstanbul

3 gün

24-26 Haziran 2009

$1.100

ITIL Hizmet Yönetimi ve Temelleri Eğitimi

Eğitim Takvimi'nde belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecek bu üç günlük eğitim, IT Altyapı Kütüphanesi'nin ITIL V3, versiyonunu temel alan bir IT Hizmet Yönetimi (ITSM) kavram eğitimidir. IT Hizmet Yönetimi yaşam döngüsünü açıklar. Eğitim, ayrıca, verilen hizmetler çerçevesinde müşterilere değer katmaya yönelik, uzmanlaştırılmış kurumsal yeterlilikleri ortaya çıkarmayı hedefler.

Neden ITIL V3

ITIL V3'ün yayınlanmasının en temel sebebi, günümüzde IT'nin başlı başına büyük bir iş alanı haline gelmiş olmasıdır. ITIL V3, hizmet yönetimi ile güncel iş ihtiyaçlarını ve önceliklerini aynı çizgide tutmayı hedefler. Bu süreçte, gelişen teknolojiyi ve yeni yönetim modellerini referans alır. Yine mevcut ITIL ilkeleri ve uygulamaları temel alınarak oluşturulan V3, ITSM'in sürekli gelişiminden doğan deneyim ve olgunluğun kaçınılmaz bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

90'lı yıllardan itibaren edinilen bu büyük birikim, ITIL V3'te, 3 farklı bileşenle temsil edilmektedir;

• Katma Değer Ürünleri

• Tamamlayıcı Materyaller

• 5 Temel Kitap: Service Strategy, Service Design, Service Transition, Service Operation, Continual Service Improvement.

İlgili Kişiler: Tüm IT personeli; bir kurumda IT hizmetlerinden sorumlu, sistem ve ağ yöneticileri, uzmanları ve yetkilileri.

Önkoşullar: IT süreçleri konusunda bilgi ve deneyim faydalı olmakla beraber, zorunlu değildir.

Eğitimin Amacı: Eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar;

• ITSM yaşam döngüsünün temel kavramlarına hakim olabilecekler

• EXIN, ISEB ve APM Grup tarafından hazırlanan, 'IT Hizmet Yönetimi Temelleri Sertifikası' sınavı kapsamında gerekli bilgilere sahip olabileceklerdir

Size Yararları

• IT Hizmet Yönetiminin içeriğini oluşturan temel kavramları ve yaşam döngüsünü tanımlamak ve bu tanımlanan değerlerin, kurumunuzdaki IT Hizmet modeline nasıl uyarlanabileceğini belirlemek

• Toplam verimliliği ve yeterliği geliştirmek amacıyla, IT departmanınızın ve kurumunuzun nasıl işbirliği kurabileceğini anlaşılır kılmak

• IT ve kullanıcılar arasındaki reaktif ilişkilerden, proaktif ilişkilere geçiş sürecini öğrenmek

• Heyecan verici ve interaktif bir simülasyon aracılığıyla ITSM kavramlarını öğrenmek

ITIL Hizmet Yönetimi V3 Temelleri sertifikası sahibi olmanızı sağlayacak bu  fırsat; eğitimleri ve gerekli sertifikasyon sınavlarıyla HP Eğitim Hizmetleri'nin portföyünde yer almaktadır. Bu eğitim, Türkiye'de sadece HP Eğitim Hizmetleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

+hp = everything is possible

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak ve eğitimimize kayıt olmak için 0212 336 03 33 no'lu telefondan kayıt yetkilimiz Pervin HERBIN ya da Pelin ALTINTAŞ ile temasa geçebilirsiniz.

[email protected]

[email protected]

Gönderildi : 30/12/2008 18:31

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye
Konu başlatıcı

Bilgilendirme için teşekkürler.

Gönderildi : 30/12/2008 19:50

Paylaş: