Forum

Qnap TS-569L admin ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Qnap TS-569L admin password reset olmuyor

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
6,862 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

Qnap TS-569L durup dururken bir şekilde şifre değiştirmiş vaziyette. Web sayfası üzerinden igiri yapılmak istedndiğinde mevcut şifreleri kabul etmiyor. Cihaz çalışırken arkasında ki reset butonunu 3 saniye basılı tutuyorum ve malesef herhangi bir beep sesi gelmiyor ve gelmemekle birlikte admin passwordü de resetlenmiyor. Bu durumda cihazın içinde bulunan verilerin de kaybolmaması gerektiğini düşünerek ne yapmamı tavsiye edersiniz.

Gönderildi : 06/12/2018 12:28

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

QNAP 'a putty ile bağlanmayı denediniz mi.

https://www.qnap.com/tr-tr/how-to/knowledge-base/article/how-to-access-qnap-nas-by-ssh/

Admin kullanıcı ile ağlandıktan sonra passwd komutu ile şifreyi değiştirmeniz mümkün

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/12/2018 13:23

(@huseyinaltin)
Gönderiler: 169
Estimable Member

Buğra Beyin verdiğini deneyebilirsiniz. Cihazın admin şifresini resetlemek için sanırım 3 saniyeden biraz daha fazla(bib sesini duymak için) basmanız gerekiyordu. Çok uzun basılması halinde cihaz tamamiyle fabrika ayarlarına dönüyor. Buğra Beyin verdiği olmaması halinde Tesan ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 06/12/2018 14:24

(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

Cihaza putty üzerinden port 22 den erişebiliyorum fakat admin passwordü soruyor. Sorunumuz bu passwordü bilemiyor olmamız. Mevcut admin passwordü default pasworde resetliyemiyoruz.

Gönderildi : 06/12/2018 14:46

(@huseyinaltin)
Gönderiler: 169
Estimable Member

Cihaza putty üzerinden port 22 den erişebiliyorum fakat admin passwordü soruyor. Sorunumuz bu passwordü bilemiyor olmamız. Mevcut admin passwordü default pasworde resetliyemiyoruz.

Dediğinizi daha iyi anladım ama şifre durduk yere değişmezki, en sağlıklısı Tesan ile görüşmeniz yönünde olacaktır. Son olarak default şifreyi mi? 

Gönderildi : 06/12/2018 14:55

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki makalede daha detaylı bilgi verilmiş incelemenizi tavsiye ederim.

http://qnapsupport.net/teknik-destek/admin-kullanici-adimi-ve-sifremi-unuttum/?lang=Tr

Gönderildi : 06/12/2018 16:15

Paylaş: