Anasayfa » Forum

Domain Adımız Kara Listeye Düşmüş  

  RSS
MuratAjder
(@MuratAjder)
Yeni Üye

Merhabalar;

Firmamızın domain ip adresi kara listeye düşmüş bunun sebebi ne olabilir. Şirketimizde toplu mail vs. kullanmıyoruz. Mail adreslerimizi Yandex üzerinden kullanıyoruz. Sorunumuzun sebebini anlayamadım. Açıkcası virüs vs bu tip bir soruna neden olur mu onu da bilmediğim için sorunun sebebini nasıl bulabilirim. Sanırım listeden çıkmak için de bu listedeki sitelerle tek tek iletişim kurmak gerekiyor. 

https://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=blacklist%3a94.73.149.173&run=toolpage#

Saygılarımla...

Alıntı
Gönderildi : 09/10/2018 12:00
Anonim
(@Anonim)
Saygın Üye

selam,

kara listeye girmek için illa da mail atmak gerekmiyor. internet sağlayıcınızın ip blokları listelerde varsa sizin de girme ihtimaliniz yüksektir. internet sağlayıcınız ile görüşüp temiz ip adresi isteyebilirsiniz.

yada içerden birileri mail bombardımanı yapıyordur (relay tarzı). veya bir solucan bişi vardır o sürekli mail atıyordur. smtp trafiğini izleyip görebilirsiniz.

kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/10/2018 13:08
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Mümin hocaya ek olarak , internet çıkışınızda smtp pop3 vs (mail portlarını ) sadece yandexe açıp diğer heryere kapatabilirsiniz

bu sekilde dışarı sizin ip adresinizden kontrolunuz dışında bir smtp vb üzerinden mail atılamaz

 

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/10/2018 14:21
Samet İleli
(@sametileli)
Yeni Üye

Merhaba Mumin hocanın bahsettiği olayın görsel hali ektedir. siz mail atmasanız bile ip bloğunuzda ki herhangi bir firma blackliste düşmüş olabilir bu yüzden hosting şirketinden ip satın alabilir tek ip ile yayın yapabilirsiniz. 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/10/2018 14:38
Paylaş:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol