Forum

Geçersiz dize ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Geçersiz dize veya arabellek uzunluğu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
831 Görüntüleme
(@MustafaKilincoglu)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Aşağıdaki anlatacağım konu ile alakalı haftalardır araştırma yapıyorum ama bir sonuca ulaşamadım. Varsa fikrinizi rica ederim.

Sql Server 2008 kullanıyorum. Database üzerinde Questmanager ve User_Questlog adında tablom var. 

C# üzerinde yazılmış bir program bu tablolar üzerinde okuyup verileri yazması gerekiyor ama aşağıdaki hatayı veriyor. 

Client üzerinde işlemleri yapıyor doğru çalışıyor gibi görünüyor ama kayıt kısmını yapmıyor.

Proğramın log dosyasında aşağıdaki gibi hata veriyor.

[QuestManager SaveData][Err code:0] [Microsoft][ODBC Driver Manager] Geçersiz dize veya arabellek uzunluğu

Yardım ve fikrinizi rica ederim, Teşekkürler.

Gönderildi : 13/09/2018 14:28

(@cankaya)
Gönderiler: 117
Üye

veri tabanında işlem yaptığınız kod bloğunu paylaşırsanız daha sağlıklı bir yorum yapabilriz. Çok generic bir hata herşeyden kaynaklanıyor olabilir. Masaüstüne eğer windows bir makinaysa .udl uzantılı bir dosya yaratıp connectionstringinizi kontrol edebilirsiniz.

Odbc driver versiyonundan da kaynaklanabilir. Biraz daha detay vermelisiniz. Veri tabanı seviyesinde gelen istekleri trace edebilrsiniz.

Etraflıca incelenmesi gereken bir durum kısacası.

Saygılarımla.

Merhabalar,

Aşağıdaki anlatacağım konu ile alakalı haftalardır araştırma yapıyorum ama bir sonuca ulaşamadım. Varsa fikrinizi rica ederim.

Sql Server 2008 kullanıyorum. Database üzerinde Questmanager ve User_Questlog adında tablom var. 

C# üzerinde yazılmış bir program bu tablolar üzerinde okuyup verileri yazması gerekiyor ama aşağıdaki hatayı veriyor. 

Client üzerinde işlemleri yapıyor doğru çalışıyor gibi görünüyor ama kayıt kısmını yapmıyor.

Proğramın log dosyasında aşağıdaki gibi hata veriyor.

[QuestManager SaveData][Err code:0] [Microsoft][ODBC Driver Manager] Geçersiz dize veya arabellek uzunluğu

Yardım ve fikrinizi rica ederim, Teşekkürler.

Gönderildi : 15/09/2018 19:51

Paylaş: