Anasayfa » Forum

Trend Micro Pishins...

Trend Micro Pishinsight Ürününü Ücretsiz olarak Kullanıma Sundu  

RSS
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Kullanıcıların oltalama saldırılarına karşı farkındalığını artırmaya dönük bir ürün olan pishinsight Trend Micro tarafından ücretsiz olarak sunuldu. Ürün 200 kullanıcıya kadar tamamen ücretsiz olup 200 kullanıcı üstü için fiyat alabilirsiniz. Ancak 200 kullanıcı demek aslında bu tarz ürünler için bütçesi olmayan pek çok kurumu kapsıyor. Zaten büyük kurumlar bu tarz hizmetler için aktif olarak alternatif ürünler kullanmaktadır.

Yapmanız tek gereken çok kısa bir kayıt işlemi ve sonrasında aşağıdaki gibi bir dashboard sizi karşılıyor;

https://phishinsight.trendmicro.com/en/

Özellikle mail üzerinden gelen tehlikeli mailler konusunda ciddi bir farkındalık için kullanabileceğiniz bu ürünü kesinlikle kullanmanızı tavsiye ediyorum. Tabiki daha profesyonel çözümler için ( yani oltalama aslında bu için başlangıcı, oltalama, raporlama, farkındalık eğitimleri, outlook eklentileri ile zero day ve anlık raporlar, koruma için  https://www.keepnetlabs.com/ veya  https://cofense.com/product-services/simulator-2/ gibi ürünlere bakmanızı öneririm.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Alıntı
Gönderildi : 04/06/2018 04:34
Cahit YOLACAN
(@cahityolacan)
Üye Forum Yöneticisi

Bence çok iyi olmuş.
Ayrıca çok süperde reklam olmuş tebrikler.

Image already added

Yalanlar birilerinin gerçeklerle kirlettiği güzel hikayelerdir.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2018 11:25
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Aynen ben en çok şundan dolayı seviniyorum, insanlar böyle ürünlere para vermiyordu, sonra buradan kripto yiyor ve tüm sistemi etkileniyordu bu nedenle oradaki zafiyeti düşürücü bir etken olacak bu ve benzeri ürünler. Tabiki alternatif yok muydu var ama ücretli olunca bu biraz insanları teşvik eder.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2018 15:04
Turan COŞKUN
(@turancoskun)
Tanınmış Üye Forum Yöneticisi

özellikle güvenlik üzerine çalışan markaların, bazı servislerini bedelsiz olarak kullanıma sunması, hedef kitle üzerinde farkındalık yaratma ve tanınırlığını arttırması açısından yararlı oluyor.

farkındalık anlamında güzel bir çalışma olmuş, diğer markalardan da bu tarz çalışmalar bekliyoruz. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2018 15:09
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol