Kaspersky CRYPTXXX ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kaspersky CRYPTXXX şifre kırıcı geliştirdi  

RSS
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Uzun zamandır baş ağrısı olan cryptlocker virusleri için Kaspersky işimizi kolaylaştırıcı bir adım attı.

Detaylara  http://support.kaspersky.com/viruses/disinfection/8547  buradan ulaşabilirsiniz.

Alıntı
Gönderildi : 08/05/2016 01:34
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

kaspersky'yi bazı ülkeler kullanımdan kaldırıyor ve yasaklıyor diye bir haber dolaşıyordu geçenlerde :))

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/05/2016 10:09
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Bizde de Business Select ürünü var. Lisansımız bittiğinde bende değiştirmeyi düşünüyorum. AV tarafına consoluna bir türlü ısınamadım. Antispam  tarafında da Cryptolocker mailleri engeleyememesi nedeni ile Trend Micro'yu daha başarılı buluyorum. Muhtemelen AV tarafında da Trend Micro alacağım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/05/2016 14:18
Fuat OGUZ
(@FuatOGUZ)
Üye

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Temmuz ayında benimde lisanslama sürem doluyor.

Kişisel kullanımda tercih ettiğim ürün kaspersky kurumsal anlamda da yeterli.

Sanallaştırma ile birlikte Trend Micro daha performanslı olduğu söyleniyor. Doğru mudur?

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2016 13:18
Burak Özer
(@burakozer)
Üye

Merhaba Fuat bey

Trend micro Deep Security ile hypervisor seviyesinde konumlandığından sanal sunucular üzerinde extra AV kurmanıza gerek kalmıyor bu yüzden performans anlamında size avantaj sağlıyor

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2016 14:09
Mert Tunc
(@MertTunc)
Üye

.axx uzantılı şifrelenmiş dosyalar içinde çözüm üretebiliyormu ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2016 14:40
Teoman Efendi
(@TeomanEfendi)
Üye

O kadar cok varyant varki sadece bir veya iki tanesine karsi cozum var. O da zayif kodlandiklari icin. Merak ettigim bu ransomware windows'un sifreleme ozelligini mi kullaniyor yoksa kendilerine ait bir sifreleme programini mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/05/2016 14:51
Hasan Altın
(@huseyinaltin)
Üye

Resul Hocam,

3 yıl Kaspersky kullandım ve sanırım kullanım sürecinden dolayı bana kolay  geliyordu. Kasperksy ile sürekli ilgilenmek gerekiyor. Bundan 2 hafta önce Trend Micro ya geçiş yaptık ve şu an için başarılı görünüyor. Kullanım olarak çok basit kalıyor.

İyi günler. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/05/2016 12:43
RIDVAN TURAN
(@RIDVANTURAN)
Üye

Ransomware yapısı için birkaç türden bahsediliyordu ancak denildiği üzere çözümlenmesi için global bazda bir çözüm ortaklığı geliştirilmesi gerek diye düşünüyorum. Diğer türlü, devletler dahil para tuzağı deyiminden ileri geçemedi !!!

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/06/2016 14:14
Yunus Yıldız
(@YunusYildiz)
Üye

Kurumsal olarak son kullanıcı tarafında Trend Micro kullanıyoruz (otomatik kuruluyor), hiç memnun değilim bilgisayarı yavaşlatıığı gibi 10-20kb boyutundaki word dosyasını bile bazen bekleterek açıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/06/2016 13:34
Cevdet Kaykusuz
(@CevdetKaykusuz)
Üye

kamuda çalışıyorum, lisanslı ESED AV. yerine COMODO internet security ücretsiz sürümünü kullanıyorum. cryptolocker ı direk engelliyor...

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/06/2016 12:18
Paylaş: