Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v 4096 hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
532 Görüntüleme
(@bekirakgul)
Gönderiler: 237
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Hyper ve sunucusunda birden 4096 hataları üretmeye başladı bunun içinde araştırmalarımda  ;

ilgili vm in GUID sini %windir%\ProgramData\Microsoft\Windows\Hyper-V\Virtual Machines  ilgili .xml i sildim ve daha sonra

Hyper-V Virtual Machine Managment servisini yeniden başlattım.

Ama şimdiki sorunumun sildiğim ilgili VM in Hyper V consolunda görünmemesi , çalışıyor rdp ile bağlanabiliyorum. tekrar nasıl görülmesini sağlarım.

Gönderildi : 08/09/2009 14:46

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

event de The Virtual Machines configuration 8739EFCA-67C0-4A1E-BF69-CE9D9B3558F1 at 'E:\VPC' is no longer accessible: The system cannot find the path specified. (0x80070003)

gibi bir hata alıyor musunuz? burada E:\VPC yolu sanal makinenin diskinin durduğu partion

eğer evet ise bu klasörün söylediği yerde oldugunu kontrol edin. .xml bilgileride bu klasör içeriisnde olmak zorunda.

Gönderildi : 09/09/2009 03:02

(@bekirakgul)
Gönderiler: 237
Reputable Member
Konu başlatıcı

Virtual Machine folder un içinde zaten var .xml bilgileri ve kısayolunu tekrar oraya oluşturdum.Ve geldi VM'im.Ama buradaki hata kodunun çözümü içi zaten kısayol olan .xml silinmesi gerektiğini bildiriyor.Tekrar atmakla ne sağldık onu anlamadım.

Gönderildi : 09/09/2009 12:40

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Benimde başıma yakın bir zamanda böyle birşey gelmişti. Bu şekilde çözdüm ve biraz garip bir durum evet.

Gönderildi : 09/09/2009 12:47

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

4096 event'ın çözümü ilgili kısayolu silmek ve virtual machine manager servisini restart etmek: http://www.serhatakinci.com/?p=2073

Ama bu event'ın çok farklı nedenleri olabiliyor. Benim yukarıdaki linkte örneklendirdiğim senaryoda VM yoktur (çalışmıyor: silinmiş yada taşınmış). Sizin senaryoda ise VM hala o host üzerinde start durumda. Bu nedenle 4096 basmasının farklı bir nedeni olabilir.

Siz xml'i yeniden yaratarak Hyper-V Manager konsolundaki VM listesinden bir şekilde uçan ama arka planda çalışmaya devam eden ilgili VM'i tekrar Hyper-V Manager VM listesine eklemiş oldunuz.

Bu arada Hyper-V ve Microsoft Virtualization konusundaki soruları aşağıdaki bölümde açalım.

http://www.cozumpark.com/forums/133/ShowForum.aspx

Gönderildi : 15/09/2009 03:14

Paylaş: