ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol
 
Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

Cloud Computing

MaestroPanel ile Hosted Exchange

MaestroPanel olarak hosted olarak verilebilecek tüm servislerin yönetim ve otomasyon desteğini sağlamak gibi bir misyonumuz var. Bu doğrultuda ise Microsoft'un Exchange Server ürününün son versiyonu olan 2013 SP1 sürümünü baz alarak stabil olan modülümüzü yayınladık.

 

MaestroPanel'in Exchange desteği sayesinde kolaylıkla Hosted Exchange desteği verebilir, müşterilerinize profesyonel olarak yapılandırılmış bir yapı sağlayabilirsiniz.

 

Aynı sunucu üzerinde bir birinden farklı birçok domain ismini, mailbox'ı izole bir şekilde çalıştırabilir Exchange Server 2013 SP1'in tüm özelliklerini kullanabilirsiniz.

 

Gereksinimler

 

●        Windows Server 2012 R2

●        Microsoft Exchange Server 2013 SP1

●        MaestroPanel

●        MaestroPanel Exchange Modülü

●        MaestroPanel Exchange Package

 

Microsoft Exchange 2013 Kurulumu

 

Windows Server 2012 R2 üzerine Exchange 2013 SP1'i veya CU5'i indirdikten sonra. Kolay erişilebilir bir dizine Setup dosyalarını açın (Extract). Örneğin: C:\Setup

 

MaestroPanel'in Microsoft Exchange'i Hosted olarak yapılandırdığı otomatik kurlum aracını aşağıdaki adresten indirin.

 

        http://repo.maestropanel.com/A1/PackageMsExchange2013.exe

 

Exchange Kurulum aracını çalıştırdığınızda karşınıza Exchange'i nasıl yapılandıracağınızı soran bir ekran gelecektir. Burada isterseniz rol bazlı kurulumda yapabilirsiniz veya tüm rolleri tek bir sunucuda çalışacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

 

* MaestroPanel'in hem Active Directory'i hemde Exchange'i aynı sunucu üzerinde yapılandırarak hazırlar. Bu yapıda çalışmanın avantajları ve dezavantajları vardır. MaestroPanel yapılandırması tek sunucu üzerinde stabil olarak çalışmaktaddır.

 

Exchange Kurulum Ekran